Arhiiv

DIIVAN OKTOOBER 2021
Arhitektimõte ja roheliste sõrmedega aednik on aidanud kalgist industriaalalast teha oaasi.
Robert Aia ja Tuuli Tolmats-Aia loodud mööblibrändi Hinda esimese kollektsiooni moodustavad kohvilauad, suur söögilaud, sirm ja riiulid, lastetoa voodid ja kapikomplekt.
Inimest ja tema loovust, ergonoomilisust ja uudsust väärtustavat töökeskkonnatrendi viljelev büroo- ja ühiskondliku mööbli kaubamärgi Thulema meeskond on süvitsi lahanud muutunud bürooelu eri tahke, võttes teema kokku lausega «Kontor ei ole enam kontor».
DIIVAN SEPTEMBER 2021
LÄVI sisearhitekti Kersti Pilari loodud bürookujundus toetab Pernod Ricardi kui pika ajalooga ettevõtte ja kaubamärgi kuvandit ühteaegu värskelt tänapäevasel ning väärikalt ajatul viisil. 
Sisearhitekt Kariina Kaufmann (LÄVI Sisearhietktid) on NabuMindsi kontori kujunduses leidnud tasakaalu vana väärika tööstusarhitektuuri ja moodsa IT-maailma vahel. 
Tänapäeval kultuuritehasena tuntud Tartu Aparaaditehases asuvas ateljees Stuudio 100 toimetavad tekstiilikunstnik Aet Ollisaar ja sisekujundaja Madis Liplap, kelle fantaasialendu loomeprojektide teostamisel ja erialaste arutelude kulgu on mõjutanud selle paiga inspireeriv keskkond. Nende tegevuste tulemit – vaibad ja (sisustus)disainiobjektid, kokku 29 tööd − said huvilised vaadata juulis Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii väljapanekul «Aega on aega ei ole». Seekord mängisid nad ideede ja ajaga.
DIIVAN AUGUST 2021
 Sumedaid augustiöid silmas pidades esitleb disainer Tõnis Vellama oma uusimat, pidulikku ja õhulist lühtrit, mille klaasprofiilist «küünlad» toetuvad minimalistlikule metallist rõngale. 
Hea disain sünnib tihti isiklikust vajadusest ja huvist, nii ka Skinni pink. 
Eestimaa võrratust loodusest – meie liivarandadest, kosutavatest tuule-hoogudest ja soojadest suveõhtutest virgutust saanud Põhjamaa Portselani disainer Monika Pärnsalu kujundas põhjamaist lihtsust ja meelerahu väljendava õhtusöögikomplekti Harena. 
DIIVAN JUUNI-JUULI 2021
Käesoleva aasta alguses valmis kaunis Kristiine aedlinnas stiilne seitsme koduga ridamaja, mille iga elamine on kordumatu nii pindalalt kui ka planeeringult. Ridaelamu suurima korteri aitas noorele perele kujundada sisearhitekt Lilia Kristianson.
Sisearhitekt Kätlin Ölluki ümber on moodustunud tegus naiskond.
Purjetades interjöörimoe valitseval hoovusel, põimub avara mere- ja sadamavaatega neljatoalise korteri kujunduses skandinaavialik lihtsus, selgus ja korrapära boheemlaslikult šiki eklektika ning sundimatu elegantsiga.
DIIVAN MAI 2021
Tänu nutikale põhiplaanile ja kaalutletud mööblilahendustele on linnalähedases ridamajakorteris lahedalt ruumi sisearhitekt Reet Helisabeth Karmi (RHK Interiors) suurele perele ning loomingulisele mõttelennule.
Preemia Aasta Tekstiilikunstnik 2020 laureaat Ülle Saatmäe üllatas huvilisi taimetrükis tekstiilide ja loodusfotodega mullu suvel Lihulas Tapamaja galeriis ning Vatla mõisas toimunud näitustel «Taimsed hetked» ja novembris Tallinnas Hop galerii väljapanekul «Rippuvad aiad». Tema loodud paeluva dekooriga kangaid silmitsedes tahaks väga teada, kuidas taimetrükki tehakse.
Sisearhitekt Liis Tarbe kujundas tundlikult ajastutruu ja samas läbini moodsa interjööri väärikasse, 1920ndatel aastatel Tallinnasse kerkinud Eesti esimeste ridamajadega Oma Kolde asumi korterisse.
DIIVAN APRILL 2021
Arhitekt Tarmo Õkva kavandatud monumentaalne betooneramu toob vaheldust Pirita eramajade piirkonna tihedasse ja eriilmelisse arhitektuurikooslusesse. 
Mari Hunt on arhitekt, arhitektuuribüroo b210 kaasasutaja, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja polaaralade uurija, kelle väga eriilmelistest töödest on viimasel ajal rambivalguses väikemajad − tema loodud Maidla ajaloolise mõisasüdame lähedal sooserval asuv mikrohotell on nomineeritud Euroopa Liidu Mies van der Rohe kaasaegse arhitektuuri preemiale.
Selles mändide vahele peitunud majas on kokku saanud ühe ideaalse maja komponendid: tundliku käega arhitekt, tervikut tajuv sisearhitekt ja selge sihiga usalduslik pererahvas.
DIIVAN MÄRTS 2021
Sisearhitekt Hanna Karitsa käekirjale on omane detailsus: luues küll näiliselt vaid laiemat raamistikku elamiseks, on selles põhjalikkust ja detailitunnet, mis omakorda loob vabaduse ruumi kasutajatel mänglevalt keskkonda edasi viia.
Ülemiste ärilinnakus on valminud stiilne ja puidulõhnaline uustulnuk.
Oma esimesel disainietteastel 1992. aastal galeriis Molen kahasse Helmet Rajaga tehtud näitusel tõi Tõnis Vellama rahva ette erinevaid asju. Praegu on peamiselt valgustidisainerina tuntud mees oma tööeluspiraalil jõudnud taas suuremasse tootmisettevõttesse – mullu kevadel liitus ta valgustite tootjaga Luminec – ja hilissügisest alates eksponeerib oma lampe-lühtreid disainigaleriis Ultima Thule Maakri kvartalis Tallinnas.
DIIVAN VEEBRUAR 2021
Aastal 1951 asutatud Marimekko on alati jäänud truuks algupärasele püüdlusele tuua võimsate värvirõõmsate kujunditega argipäeva elevust.
Nii kaua on maailma ühes tuntumas, Iittala klaasitehases valmistatud erinevaid anumaid, millest tänapäeval suure osa moodustavad hinnatud disainiklassika staatuses kollektsioonid.
Eve Hanson tuli Eesti moemaastikule optimistlike nullindate alguses ühena neljast disainerist, kes olid värske brändi HULA taga, võitis seejärel Ivo Nikkolo disainerina kaks Kuldnõela ning omanimelise brändiga aastal 2019 ka Hõbenõela, millega pärjatakse moeloojat, kes on olnud eelneva aasta kõige silmapaistvam komeet meie moetaevas.
DIIVAN DETSEMBER 2020
Disainiduo Tauri Mae ja Mari Saarepera loovad unikaalseid valgusteid, mis jõuavad lähitulevikus kaunistama ka kontoreid. Oma uue stuudio on disainerid sisse seadnud ARSi majas, mis kõnetas oma kunstilise energiaga. Vanast remontimata ruumist on paar kujundanud stiilse ja valgusküllase stuudio ehk sobiva fooni brändi skulptuursetele valgustitele.
Kohtun firma partnerite – kolme arhitekti, Jaan Pordi, Neeme Tiimuse ja Markus Nimikuga ning sisearhitekt Katrin Kaevatsiga Tallinnas Tatari tänava meeleolukas büroos.
Katusekorter Rotermanni kvartalis on oma meeleolult soliidne ja selge. Meeldivat üldmuljet toetavad akendest avanevad head linnavaated ja hästi läbi kavandatud nutikad interjöörilahendused. Moodsa linnakodu kujundas sisearhitekt Timo Villak.
DIIVAN NOVEMBER 2020
Pirital valminud stiilika arhitektuuri ja interjööriga eramu pererahvas kutsus maja autoriteks neile sümpatiseerinud loominguga arhitekti Stanislav Popkovi ning sisearhitektid Margit Teikari (Stuudio Tema) ja Tuuli Trei (Stuudio Taju).
Väino Tamme Aegviidu maja lugu on nüüdseks kulgenud läbi viie põlvkonna. See on lugu ühest perekonnast, kolmest generatsioonist Eesti sisearhitektidest ning nende ehitatud ja hoitud majast.
DIIVAN OKTOOBER 2020
Sisearhitekt Piret Noore loodud katusekorteri kujundust iseloomustab suurepärane terviku tunnetus, arhitektuursus ja eritellimusel valminud lahenduste rohkus.
Järgmisel aastal 70. sünnipäeva tähistava Marimekko asutaja Arni Ratia visioon oli luua Soomes midagi ainulaadset, ajatut, praktilist ja kaunist – see tal ka õnnestus. Nüüd on Marimekkost saanud kultuslik kaubamärk, mida hindavad peale disainiteadlike ka tavalised huvilised. Tallinna Kaubamaja kodumaailmas saab tänavu sügisest uudistada Marimekko tooteid.
Disainer ja kunstnik Anu Samarüütel-Long, kelle elu jagunes seni Londoni ja Eesti vahel, langetas koos abikaasaga kevadel otsuse valida oma koduks Eesti. Pulbitsevast Londonist rahulikku Tallinna jõudes jätkub elu siiski metropoli tempos: suvel asus ta tööle Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumisse (ETDM), kus tema juhendamisel algavad sügisest kõigile disainihuvilistele avatud töötoad ning üle aastate lubab ta peagi välja tulla ka väikese moekollektsiooniga.
DIIVAN SEPTEMBER 2020
Sisearhitekt Johanna-Lisete Alling on kavandanud Järveküla ridaelamusse stiilse minimalistliku interjööri, mida ilmestavad looduslikud materjalid, eritellimusmööbel ja sisekujundusega ülihästi sobituvad aksessuaarid.
Avarus ja kõrgus! Puhtus ja valgus! Koostöös sisearhitekt Helen Ojaga sündinud tundeküllast minimalismi esindava kodu leiab idüllilise olustikuga asumist.
Ühe Kalamaja vaikse tänava sisehoovis peidab end üks ootamatult stiilne ja põnev maja. Kunagise vana garaaži- ja abihoone kohandas moodsaks kolme­tasandiliseks linnavillaks ning oma perele mugavaks koduks sisearhitekt Kätlin Ölluk (NOBE Design).
DIIVAN AUGUST 2020
Sisearhitekt Liina Vaino (Lennuk Sisearhitektid) kujundatud korter Tallinna südames on meeldivas dialoogis maja arhitektuuriga, pakkudes moodsat elegantsi ja haaravaid detaile ning kodu omanikele funktsionaalset ja esteetilist elukeskkonda. 
 Disainer Martin Pärna pagas on suur: ta on disainibüroo Iseasi juhtivpartner, Tallinna Tehnikaülikooli disainiprofessor ning rahvusvahelise magistrikava «Disaini ja tehnoloogia tulevik» käivitaja, mitme disainiauhinna (sealhulgas Red Dot Award) laureaat ja noore disaineri preemia SÄSI üks algatajatest.
Eesti Meedia – meie žurnalistika gigandi uudishoone paneb ahhetama ja nõutab pikemat puurimist. 
DIIVAN JUUNI-JUULI 2020
Therese ja Joel Ostrat ning pisike Johan naudivad nii suviseid kui ka talviseid nädalalõppe sisekujundajast perenaise enda kujundatud maakodus Haanja maalilise kuppelmaastiku ning väikese järve lähistel.
Eesti kaubamärgi WOH riidepuuseeria WOH Hanger võitis hinnatud rahvusvahelise disainiauhinna Red Dot: Product Design 2020. Kergelt kareda pinnaga, taaskasutatud plastkiust koosnevast vildist ja erilise vastupidava kinnitusega riidepuu on kavandanud disainer Margot Vaaderpass. 
Sisearhitekt Tiina Kesküla kujundatud korter peegeldab Noblessneri sadamas asuvale uuele elukvartalile omast avatud ja linlikult värvikat laadi ning koduomanike selgeid soove ja eelistusi.
DIIVAN MAI 2020
Stockholmi saarestikus Krokholmenil asuv moodne suvekodu kannab väärtusi, mis tõstavad esile looduse ilu ja loovad ühtlasi suurepärase keskkonna lõõgastumiseks ning ümbritseva nautimiseks. Maja autorid on Tham & Videgårdi arhitektid.
Praktiline, dünaamiline, intellektuaalne – see on jalg­rattakultuuri suund praegu, selle järgi valitakse ka rattaid. Ei pea olema poose, tähtis on funktsionaalsus.
Nii saabuv kevad kui ka eriolukord tõmbavad inimesi linnadest eemale – kui juba kodukontoris toimetada, siis miks mitte seda teha linnulaulu ja metsalõhnade keskel hubases maamajas, kus rahu ning tasakaalu hõlpsam saavutada. Noarootsis asuva Salajõe mõisa moonakatemajja on neljaliikmeline pere loonud hubase maakodu, mis pakub pelgupaika igal aastaajal.
DIIVAN APRILL 2020
Helen Oja on sisearhitekt, kelle tööde seas on mitmeid võimsaid näitusekujundusi Kumus, hiljuti sai valmis Paks Margareeta, mitte just ammu E-Estonia Showroom ning Narva Vaba Lava, peagi näeme Tabasalus uut riigigümnaasiumi ja Kadriorus oranžeriid. Lisaks on ta vägagi sõnakalt kaasa löömas sisearhitektide liidu tegevuses.
Kui hea võib olla üks sai, mille pärast tallinlased on nõus linna teisest otsast kohale tulema ja tunde sabas seisma? Möödunud suvel levisid jutud uuest ägedast pop-up-kohvikust Koplis, kus looklesid pikad järjekorrad. Nii nädalavahetusest nädalavahetusse. Selle aasta algul panid Karjase sai ja Kokomo kohviröstla leivad ühte kappi Põhjala kummitoodete vabriku territooriumil asuvas endise Bekkeri laevatehase sepikojas. 
75 m2 suurune korter Barcelonas püüab pilku omapärase ja julge värvilahenduse ning ajaloolisesse interjööri sujuvalt põimitud moodsate kujundusvõtetega.
DIIVAN MÄRTS 2020
Neli aastat Londonis moenõustaja ja stilistina töötanud Anna Karboinova pühkis hiljuti suurlinna tolmu jalgadelt, et seada sisse oma unistuste kodu Pelgulinnas, nautida rahulikumat elurütmi ja teha algust oma keraamikamargiga Virgo Ceramics. 
Noblessneris hiljuti valmis saanud helevalge korter mõjub sama tüünelt kui äsja kodusadamasse randunud valged purjed. Avara ja merevaadetele avatud interjööri kujundas sisearhitekt Aet Piel.
Sensatsioonilisel viisil kolis Eesti ühe rikkama omavalitsuse raamatukogu talve hakul kaubanduskeskusesse ehituspoe asemele. Korraldati ka tore aktsioon: vanast majast uue koduni moodustati inimkett, kus seisjad aitasid kogusid kolida, ulatades edasi raamatuid.
DIIVAN VEEBRUAR 2020
Pikaajaline Iittala disainer Matti Klenell suudab ka kõige igapäevasemad objektid, nagu klaasid ja lillepotid, eriliseks muuta. Vestleme Mattiga tema koostööst Iittalaga, disaineri rollist ja tema lemmikmaterjali, klaasiga töötamise väljakutsetest.
Meremuuseum Tallinna vanalinna väravatornis on taas avatud. Iseenesestki mõista on see suurem, uhkem ja nutikam. 
Selline oli tänavu 50. korda Frankfurdis toimunud messi Heimtextil trendiprognoosi moto. Amsterdami Stijlsinstituudi egiidi all esitleti viie teema – «Maximum Glam», «Pure Spiritual», «Active Urban», «Heritage Lux» ja «Multi-Local» – kaudu sisekujunduse kõige tähelepanuväärsemaid suundumusi ning turuarenguid.
DIIVAN DETSEMBER 2019/JAANUAR 2020
Seitsmekümnendate sovetiaja modernismist ja suvilaarhitektuurist õppides sündida miskit väga meeldivat.
Maastikuarhitektid Kerttu Kõll (OÜ Sfäär Planeeringud) ja Maarja Tüür (Maarja Tüür OÜ) on viimastel aastatel teinud mitmeid põnevaid projekte. Nende liigirikas ja loomulikuna näiv Tammsaare pargi haljastus pakub rõõmu aasta ringi. Karlova park arvestab keskkonnaga ja Keilas mõeldakse lausa putukatele ning mutukatale.
Spekter Technologies on kodumaine techwear-bränd, mis ühendab endas praktilisuse, ilu ja tehnoloogilisuse. 
DIIVAN NOVEMBER 2019
Tõnis Vellama uusim valgusti, õisikut meenutav Inflore sai inspiratsiooni tehnilisest lahendusest, mis võimaldas luua minimaalse konstruktsiooniga valgusti.
Soomes Aalto ülikoolis moemagistrantuuris õppiv Tauri Västrik jäi siinsele publikule meelde juba oma EKA lõpu­kollektsiooniga ning tema sügisesel Tallinn Fashion Weekil lavale jõudnud looming oli üks kogu moenädala meelde­jäävamaid ja terviklikumaid kollektsioone.
Jääkideta disaini loov Anu Rieberg esitles septembris Disainiöö raames toimunud moeetendusel «D_O_M – Disain on moes» endanimelist esimest kollektsiooni, millest õhkus armastust linase kanga, unisex-rõivaste ja Jaapani vastu.
DIIVAN OKTOOBER 2019
Värvikirevas ja boheemlikus Kalamajas on valmis saanud väljapeetult monokroomne korter, kuhu arhitekt ja sisearhitekt Lauri Nõmme tõi moekaid materjale ning selget geomeetriat.
Sisearhitektidest abielupaari Ines ja Kaur Käärma Majaka asulas paiknev kodu on vaid viiekümne ruutmeetri suurune, ent siin jagub küllaldaselt ruumi ja õhku nii kunsti, disainiklassika kui ka aknast paistva majaka ning sügisel kuldkollaseks värvuva kasepuu vaatamiseks.
Kirill Safonovi ateljees elegantses juugend­majas Kadriorus Weizenbergi tänaval valitseb alati mingi teise ajastu rütm. Rahulikum, elegantsem, justkui 1960ndate Pariisis – mida endale muidugi ainult ette võib kujutada –, kus moekunstnikul oli aega ja huvi oma klientidega ateljees kohtuda ning väikestele seltskondadele moe­etendusi korraldada. Kõrged laed, parkett­põrand, kaunid kleidid seinu palistamas.
DIIVAN SEPTEMBER 2019
Sisekujundaja Mareliis Raidi kodu Pärnus on nii õdus pelgupaik perele kui ka omamoodi katsepinnas, kus sisearhitektitöös ette tulevaid võtteid, värve ja materjale n-ö omal nahal läbi proovida.
Tekstiilidisainer Johanna Ulfsak tutvustas jaanipäeva eel oma uusi taftingvaipu seeriast «Folded/Volditud». Selle huvitava kollektsiooni moodustavad unikaalsete värvide ja mustritega origami voltimiskunstist inspireeritud vormid.
Juba mõnda aega valmistuvad disainiklassikud mõlemal pool Soome lahte ühisnäituseks «Kuud». Kõigepealt esitlevad Taevo Gans, Simo Heikkilä, Jouko Järvisalo, Jüri Kermik, Yrjö Kukkapuro, Hannu Kähönen, Mait Summatavet ja Yrjö Wiherheimo oma vastseid valgusteid Helsingis sisustusmessil Habitare ning seejärel Tallinnas tarbekunsti- ja disainimuuseumis.
DIIVAN AUGUST 2019
Sisearhitekt Maarja Mets (Kaks Tooni) mõtles Veerenni uude elukvartalisse näidiskorterit kujundades noorele avatud meelega linlasele ja sellele, kuidas panna kokku kõlama skandinaaviapärane ning ootamatult julged värvid.
Susimust on uhiuus Eesti rõivabränd, mis täidab tühimiku kodumaise disainer-spordiriiete turul, pakkudes esteetiliselt ja tehnoloogiliselt meisterlikke, nii sportimiseks kui ka laiemalt aktiivseks liikumiseks mõeldud rõivaid tugevale, julgele ja targale naisele.
Elu endises kompvekivabrikus on magus ja värviline nagu maiasmokkade lemmikud karamell ning marmelaad.
DIIVAN JUUNI-JUULI 2019
Soome päritolu, kuid nüüdseks juba aastakümneid abikaasa kodumaal Rootsis elanud Tuula Falk (s. 1957) on tuntuks saanud oma mööbliesemete ja kaunite sisekujundustega. Laiem üldsus õppis teda tundma 1990. aastatel, mil ta 1996. aastal valiti Soomes aasta mööblidisaineriks.
Androgüünse ja napi joonega rõivaste looja Äli Kargoja moemark August ning nahadisainer Gerda Retteri endanimeline, puhtaid vorme viljelev kotibränd panevad rõhku keskkonnateadlikule ja jätkusuutlikule disainile.
Nagu elu on näidanud, oskab kahe Red Doti disainiauhinnaga pärjatud noor disainer lahendada väljakutseid tulemuslikult. Sel kevadel pälvis tema ja Karl Saluveeri koostööna valminud seinakattematerjal Groveneer selle maineka tunnustuse. Oma esimese Red Doti sai Masso elektrikerise Drop disaini eest 2015. aastal.
DIIVAN MAI 2019
Ajaloolise piiritusevabriku hoones asuvas pisikeses korteris (55 m2) põimuvad kõrgete lagede ja tellisseintega industriaalsus ning Eesti disaini ja kunsti toel saavutatud õdus kodusus.
Kirkalt rõõmsameelseid värve ja mustreid armastav tekstiilidisainer ning fotograaf Rita Assor üllitas kevade hakul enda loodud kauba­märgi Miurio ökotapeetide kataloogi, kus esitletakse viimase kolme aasta jooksul sündinud tapeedimustreid. Uus prantsusepärane kollakasoranž palett ja terratsomustrid on värviküllased ning temperamentsed.
Tartlanna Reet Needo asutatud tootemargi nimi need.o.felt tuleneb sõnamängust need a felt. Selle brändi moodustavad käsitsi valmistatud ehedast lambavildist termofunktsiooniga sisustuselemendid ja aksessuaarid.
DIIVAN APRILL 2019
Panipaigad on igas kodus olulised asjade – rõivaste, jalatsite, kottide, kohvrite, spordivahendite, majapidamismasinate jms hoiustamiseks ning seega ka argielu korraldamiseks. Suuremas kodus võiks panipaiku olla lausa mitu: üks eraldi ruum näiteks hooajaliselt (mitte)kasutatavate või haruharva tarvitatavate esemete, riiete jms jaoks, teised hoiukohad aga võiks kujundada vastavalt vajadusele.
Andekas ja toimekas tandem pälvis tänavu üheksandat korda välja antava Eesti Arhitektide Liidu noore arhitekti preemia ehk NAP 2019.
Kodumaise väikeettevõtte Triibuvineer looja Helen Teigar hakkas rahvariidetriibulistest vineerikihtidest materjaliga tegelema juba Tartu Kõrgema Kunstikooli mööblidisainiõpingute ajal. Praeguseks on Hiiumaa töökojas valmivate aksessuaaride juurest jõutud tehniliselt keerukama kontorisisustuse tootmise ja suuremate ruumilahendusteni.
DIIVAN MÄRTS 2019
Soomest on meile teada sellised disainilegendid nagu Iittala ja Marimekko, kuid tähelepanuta on seni jäänud noored moedisainerid. Nüüd on Helsingi kesklinnas Kämp Gallerias Garden Showroomi koondatud Soome noorte ja võimekate moekunstnike looming. Loovvaldkonnale keskendunud agentuuri Juni Communications loovjuht Martta Louekari räägib Kerttu Raiele Garden Showroomist ja Soome noortest disaineritest.
19. maini Eesti Arhitektuurimuuseumis avatud näitus "Oma tuba. Feministi küsimused arhitektuurile" võimaldab tõstatada erinevaid küsimusi ja näha Eesti 20. sajandi arhitektuurilugu, tänapäeva praktikat ja ruumikasutuse viise sisseharjunust hoopis tavatumas valguses. Kuraator Ingrid Ruudi võttis eesmärgiks pakkuda põnevaid teeotsi, millistelt positsioonidelt võiks üldse arhitektuuri üle arutleda.
Palamuse vana kihelkonnakool on kahtlemata mitme põlvkonna eestlaste jaoks olnud koolielu sümbol. Eelmise aasta lõpus valmis ajaloolise koolimaja kõrvale uus külastuskeskus, mis paelub nii arhitektuuri kui ka Eesti kooliloost kõneleva ekspositsiooniga.
DIIVAN VEEBRUAR 2019
Konkursil «Eesti disainiauhinnad 2018» disainihariduse preemia pälvinud Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tootedisaini õppejõud Heikki Zoova alustas nelikümmend aastat tagasi Bruno Tombergi kutsel tööd toonases Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis tööstuskunsti kateedri foto- ja siiditrükilabori rajajana.
Disainibürool Iseasi on kogemusi erinevates valdkondades meditsiiniseadmest mööblini, elektroonikast puitmaja arhitektuurini ja tuulegeneraatorist töökeskkonna revolutsioonini. Mitmekülgsete oskustega disainerid Edina Dufala-Pärn, Martin Pärn, Sven Sõrmus, Pent Talvet, Kaspar Torn ja Janno Nõu saavad olla abiks tootearenduse planeerimisel, kontseptsiooni loomisel ning elluviimisel.
Eesti keraamikute looming on eripalgeline oma silmapaistvate taieste, võrratute vormide ja tehnikatega. Igasse interjööri lisavad need käsitsi tehtud, aega ja oskusi nõudvad esemed erilise õhustiku ning meie kodudes võiks olla palju rohkem taolisi unikaalseid objekte. Esitleme seekord mullu näitustel, kunsti- ja disainilaatadel silma paistnud autorite asju.
DIIVAN DETSEMBER 2018/JAANUAR 2019
Keraamik Liisu Arro on oma loodud kaubamärgi Arro ­Keraamika all tulnud välja uue portselaniseeriaga, mis on sarnaselt eelmise kollektsiooniga inspireeritud perepärandist.
8.–11. jaanuarini 2019 peetakse ­Frankfurdis suurimat rahvusvahelist tekstiilimessi ­Heimtextil.
Kui unenäolistele olenditele mõeldes tulevad tavaliselt pähe näiteks ükssarvikud, paradiisilinnud ja haldjad, siis moekunstnik ja illustraator Britt Samoson lõi Kaubamajale täiesti unenäolise voodipesukollektsiooni, millel askeldavad ringi harilikud siilid, harakad ja varblased.
DIIVAN NOVEMBER 2018
1980. aastail andsid Tarbeklaasi toodangule näo jääklaasist anumad ja väiketiraažides värvilisest klaasist vaagna- ja vaasisarjad. Üks omanäolisemaid neist oli Pilvi Ojamaa 1984. aastal disainitud lopsakalt dekoratiivne vabalt puhututud komplekt “Gondel”.
Pärast viit aastat kestnud renoveerimistöid avati oktoobri alguses kunstipublikule uuenenud Rootsi rahvusmuuseum Stockholmis. Rohkem kui 5000 taiest läbi kuue sajandi säravad uues valguses moodsa hingamise saanud ajaloolises muuseumihoones.
“Meie hea koostöö baas on operatiivsus ja teineteise usaldamine,” ütleb sisearhitekt Elina Freimuth, kes seisab koos mööblimeistrist abikaasa Magnariga sisekujundus- ja mööblifirma Freims Studio taga. Tegusa tandemina töötatakse mitmete interjööriprojektide kallal, oma kätega on algusest lõpuni renoveeritud ka ühine kodu mõnusas Kassisaba asumis.
DIIVAAN OKTOOBER 2018
Kui noor neljaliikmeline pere endale uut kodu hakkas otsima, olid kaalukausil nii eramaja privaatsus kui ka kesklinna korteris elamise mugavused. Lõpuks langetati otsus vaikse ja rahuliku piirkonna ning kaunite vaadetega Kadrioru uuselamu kasuks, kuhu leiti suure terrassiga ruumikas korter.
Riia vanalinnas avas hiljuti uksed 11 numbritoaga butiikhotell Redstone, mis vastukaaluks keskpäraste majutusasutuste hallusele pakub suisa pastelset värviteraapiat.
Käesoleval aastal jätkub andeka kunstniku ja disaineri Darja Popolitova (28) tähelend. Tema tööd valiti märtsis Münchenis toimunud ehtekunstimessile Schmuck 2018, seejärel ostis Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum oma kollektsiooni viis tema loodud ehet, suvel pälvis andekas autor kõigepealt kultuuriministeeriumi kultuuristipendiumi ning seejärel Lions Club Tallinn Hansa asutatud Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi. Augustis tuli ta disainerina rahva ette kollektsiooniga “Connectawman”.
DIIVAN SEPTEMBER 2018
Hiljuti valminud omanäolise arhitektuuriga elamu kogu katusekorrust hõlmavasse korterisse on loodud voolava ruumi, kunstiteoste, raamatute ja toataimedega mõnus kodu. 
Salto arhitektuuribüroo käilakujud Maarja Kask ja Ralf Lõoke ning nende kaasvõitlejad on saanud viimastel aastatel hakkama vapustavate teostega ja konkursivõitude kaudu on aina lisa oodata.
Lõuna-Eesti kuppelmaastikul asuvale väikese järve, metsatuka ja allikaga maalilisele krundile on kerkinud Lauri Nõmme (Design Police Department OÜ) kavandatud efektne eramu. Peale peamaja kuuluvad kompleksi teemaja, periskoobikujuline kasvuhoone ja välitualett ning maapinnast välja «kasvav» betoonist varjualune.
DIIVAN AUGUST 2018
Tallinna südames asuva 150 ruutmeetri suuruse katusekorteri aknad avanevad linnale kolmes suunas. Ace of Space’i sisearhitektid Ines Käärma ja Elina Tamm vürtsitasid avaraid ning rohke valgusega ruume põhjamaisest kargest loodusest inspireeritud materjalide ja toonidega.
Keset Nõmme sõbralikku aedlinlikku miljööd asuv tumeda fassaadiga ühepereelamu köidab ausa ja lihtsa arhitektuuri ning sümpaatse inimmõõtmelisusega. Ühekorruselise puitmaja projekteeris arhitekt Andres Põime oma tütre, sisearhitekt Liisa Põime perele.
Noor neljaliikmeline pere ehitas Nõmme südamesse kõnekalt lihtsa maja, mille planeerimisel peeti silmas ratsionaalset ruumiprogrammi, funktsionaalsust ja kvaliteeti ning lähtuti põhimõttest teha üks kord ja korralikult.
DIIVA JUUNI-JUULI 2018
Arhitekt Karmo Tõra loodud eramu uued omanikud plaanisid algul vaid värskendusremonti, aga koostöös sisearhitekt Tiiu Truusiga kujunes kavatsetust hoopis põhjalikum projekt.
Eesti Kunstiakadeemia (EKA) fotoosakonna vilistlased on viimastel aastatel võitnud paljude maiasmokkade südamed oma käsitööjäätiste ja pop-up-kohvikuga, millega nad Eestis ringi rändavad. Samuti on tunnustatud nende kunstiloomingut – pilte ja installatsioone  ning näitusetegevust.
Neljaliikmeline perekond teadis uue kodu rajamiseks sobivat krunti otsima hakates algusest peale, et see peab tulema senisest korterist avaram, väga energiasäästlik ja kindlasti puuküttega saunaga. Unistuste kodu loomisel kutsuti appi sisearhitekt Annika Lill.
DIIVAN MAI 2018
Stiilipuhas kodu KOKO arhitektide loodud Laeva majas on harmoonilises seoses ümbruskonna mitmepalgelisusega. Maja asukoht looduse keskel, kuid siiski keset pulbitsevat linnarütmi on nii hoone kavandajate kui ka korteri sisearhitekti Maarja Malvre jaoks olnud põhiline inspiratsiooniallikas. 
Julia Maria Künnap pälvis tänavu varakevadel konkurssnäitusel “Schmuck 2018” ehtemaailma ühe ihaldatuma auhinna, Herbert Hoffmanni nimelise preemia. 
Rocca al Mare väravasse heiskas eelmisel aastal purjed KOKO arhitektide loodud äri- ja kortermaja Laev. Seilavat kruiisilaeva meenutav hoone pakub oma asukatele targa maja hüvesid, erilist ruumikogemust ning uhkeid vaateid linnale ja loodusele. Viimase muutuvast ilmest on ammutatud ka sisearhitekt Maarja Malvre kujundatud kodu värvid. 
DIIVAN APRILL 2018
Sisearhitekt Aet Piel kutsuti värskendama ja nüüdisajastama Tallinna külje all Tiskre elurajoonis asuva maja sisekujundust. Ajale veidi jalgu jäänud interjöör sai valgusküllase, väljapeetud ja moodsa ilme.
Koos kaaslastega Kalevi keskstaadioni, Saue vallamaja ja Pärnu Rääma sõudekeskuse arhitektuurikonkursi võitnud Johan Tali on püsimatu hing, kes tegutseb mitmel rindel ning riigipiirideüleselt. Peale arhitektitöö koos Karli Luigega asutatud büroos Molumba kureerib ta ka näitusi, on Eesti Kunstiakadeemia (EKA) doktorant ja uurimisprojekti "Lõpetamata linn" üks vedajaid.
Avar, kolme magamistoaga korter asub südalinnas 1930ndatest pärinevas kortermajas, mis renoveeriti tervikuna paar aastat tagasi. Moodsa juurdeehituse saanud hoones on ühendatud kaks ajastut, sarnaselt arhitektuuriga põimuvad erinevad stiilid ka sisearhitekt Hanna Karitsa loodud korterikujunduses. 
DIIVAN MÄRTS 2018
Sisearhitektide Taso Mähari, Karin Kitse ja Johanna-Lisette Allingu (Arhitektuuribüroo Emil Urbel) kujundatud korteris Kadriorus on ajastu hõngu doseeritud täpselt parajas koguses.
Põnevate (raadio)ringkäikude, maju ja keskkondi avavate ilmekate ning faktirohkete ekskursioonide juhi, pühendunud arhitektuuriajaloolase, konservaatori ja muinsuskaitsja, Eesti Kunstiakadeemia (EKA) doktorandi, õppejõu ja teaduri Oliver Orro uurimissuunad on Eesti 19. sajandi teise poole ning 20. sajandi alguse arhitektuur (puitelamud, tööstus- ja militaarehitised), aga ka nõukogude perioodi linnaehitus ja muinsuskaitse.
Ace of Space’i sisearhitektid Ines Käärma ja Ingrid Songisepp on leidnud 1930ndate algusaastate majja loodud interjööris kauni kooskõla ajastutruu ja nüüdisaegse kujunduslaadi vahel. Avaras korteris on kõrvuti ajaloopärand ja uusim tehnoloogia, mis tagab elanikele peale ilusas ruumis toimetamise ka tervisliku sisekliima.
Diivan veebruar 2018
Pika ajalooga Lusthoone talu krundil seisab üks eriline saunakompleks, kus arhailist talusauna embab selle vormi imiteeriv moodne juurdeehitis. Arhitektid Peeter Pere ja Eva Kadelauk (Peeter Pere Arhitektid) on võluvalt ühendanud uue ja vana, tumeda suitsuse palgi ning heleda valtspleki ja klaasi, ümbritseva maastiku ja uhke valguslahenduse. 
Kavakava arhitektid lõid Viimsi rannakülla traditsioone stiilselt töötleva elamu. Avaras interjööris on eksponeeritud heledat puitu terviklikult ja võluvalt erksal viisil. 
Eesti Kunstiakadeemia (EKA) professor, filosoofiadoktor Krista Kodres jõuab palju: ta õpetab tudengeid, osaleb paljude rahvusvaheliste teadusorganisatsioonide töös, kirjutab köitvalt kunstist, arhitektuurist ja disainist ning on koguteose «Eesti kunsti ajalugu» peatoimetaja. Samuti ei jäta teda ükskõikseks ühiskonna valupunktid – ta reageerib neile meedias vahedalt.
Diivan dets 2017
Diivan detsember 2017/Jaanuar 2018
Põhjalikult renoveeritud majas Nõmmel kohtuvad uus ja vana, skandinaaviapärane ja orientaalne. Kauniks tervikuks kokku kõlavate stiilivoolude kõrval on selles kodus eriline koht ka Eesti kunstil.
Maalikunstniku ja stsenograafi Andres Koorti ning tema genoomika ja bioinformaatika teadusharu edendava abikaasa Kairi tsaariaegses majas asuv kodu on üllatav ja eriline. Siin saavad kokku mitmest ajastust ja erinevates vormides teosed: maalikunst, graafika, foto, skulptuur, mööblidisain ning arhitektuursed detailid. 
Sisekujundaja Maarja Marga (Mhmh OÜ) käe all sai Kadriorus asuvast kolmetoalisest šikk, mugav ja avatud stuudiokorter, mille täidab värvidega Lola Liivati kirgas ning elurõõmus maalikunst. 
Diivan november 2017
Hollandi disainibüroo i29 on rahvusvahelist tuntust kogunud terviklikult kujundatud interjööridega, mis ei sõltu moesuundadest, ülikallitest materjalidest ega tehnikaimedest. Helge katusekorter Amsterdamis on üks stuudio värskemaid töid ja häid stiilinäiteid. 
Mere kaldal asuva Honka palkmaja sisekujunduse autor on Aivar Mühlbach (Mühlbach Interjöör OÜ), kelle hea intuitsiooniga valitud materjalid ja mäng lihtsate geomeetriliste kujunditega on selle traditsioonilise palkmaja üllatavalt modernseks koduks muutnud. 
Uuenduslike lahenduste, huvitava vormi ja klaasist fassaadidega eramu autorid on arhitekt Eero Palm ning sisearhitektid Margit Teikari (Stuudio Tema) ja Tuuli Trei (Stuudio Taju).  
Diivan oktoober 2017
Suvel toimunud Soome elamumessil Mikkelis äratas enim tähelepanu lennuka vormiga eramu Wave. Palkkonstruktsiooniga maja esindas ennenägematut ja ambitsioonikat arhitektuuri, kus puumaterjal paindub kaarjateks vormideks.
Tarmo Piirmetsa projekteeritud kahekorruselise elamu rõdude ja terrassiga liigendatud fassaadi järgi võib aimata hoone ruumiprogrammi.
Rannamõisas sirutub kallakust alla omanäoline suurte akende, talveaia ja avarate terrassidega eramu, mille korrused pole päris kohakuti ja saunakompleks asub eraldi, tiigi kaldal. Loodusesse sulandunud hoone projekteeris arhitekt Kaspar Kruuse oma vanematele. 
Diivan september 2017
Nägusa lihtsa vormiga ja nüüdisaegselt mõjuva suvekodu teevad eriliseks arhitekt Raine Karbi projekt, 1970ndatest säilinud sisekujundus ja omanike kallid mälestused.
Lahemaa rahvuspargi serval väikeses rannakülas asuv suvemaja kujutab endast moodsat tõlgendust traditsioonilisest rehemajast. Lihtsa vormiga ja naturaalsetest ehitusmaterjalidest hoone (arhitektuur Kadri Soe ja Hillar Mänd) sobitub sümpaatselt ümbritsevasse rannamaastikusse.
Teigar Sova Arhitektide projekteeritud eramu asub Lõuna-Eestis Põlvamaal. Madal kandiline maja valgub piki avarat krunti laiali, rõhutades oma selja taga kõrguvat metsa. Looduse keskel olemine kajastub ka interjööri valitud materjalides ja kujunduses. 
Diivan august 2017
Arhitektuuribüroo Emil Urbel sisearhitektid Taso Mähar, Karin Kitse ja Joanna-Lisette Alling kujundasid korteri perele, kes kolis Kadriorgu sama büroo kavandatud eramust Viimsis. Viisteist aastat tagasi hästi sujunud koostöö baasilt oli hea edasi liikuda ja silma rõõmustava tulemuseni jõuda. 
Kui sisearhitekt Elina Freimuth Tivoli elurajoonis Pikksilma tänaval asuvasse majja korterit sisustama kutsuti, ühendas teda tellijatega juba pikem varasem koostöö. Kuna eelnevad projektid sujusid ladusalt ja heas üksteisemõistmises, otsustati, et pere uue kodu aitab kujundada samuti Elina. 
Mudilase teismeliseks sirgudes muutuvad tema soovid, eelistused ja ootused ka oma isiklikule ruumile. Lapse kasvades tuleb tuba ümber korraldada teismelise vajadustele ja äranägemisele sobivaks.
Diivan juuni-juuli 2017
Eraldi söögituba tänapäeva kodudes enam sageli ei kohta, kuid see ei tähenda, et loobuma peaks ühistest söömaaegadest, mõttevahetustest ning pere ja sõpradega söögilaua ümber veedetud ajast. Üks mõnus paik, kus üheskoos istuda või süüa, on omal kohal nii ahtas köögis kui ka elutuba ja kööki ühendavas avatud ruumis. 
Pärnu Vallikäärus asuv 19. sajandist pärinev Liivimaa Saksa seltsi koolihoone kohandati paar aastat tagasi arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal projekti järgi moodsaks elu- ja ärimajaks. Kolmanda korruse toreda ülesehituse ja kõrgete lagedega katusekorteri kujundus valmis rätsepatööna sisearhitekt Mari Kogeri taktikepi all. 
Arhitekt Emil Urbeli projekteeritud madal puhta vormiga maja Tabasalus kasutab ära suure maatüki eeliseid ja on piki krundi serva võimalikult pikaks venitatud. Arhitekti loodud avarust ja läbipaistvust toetab sisearhitektide Taso Mähari ja Karin Kitse kujundatud interjöör, kus kohtuvad selged pinnad, naturaalsed materjalid ja moodne mööbliklassika. 
Diivan mai 2017
Elades nappidel ruutmeetritel, tuleb endalt küsida, mida ja kui palju asju sa tegelikult vajad ning kuidas sa ruumi kasutad? Kadriorus elav noor pere on vastused enda jaoks põhjalikult läbi mõelnud ning neljaliikmeline seltskond mahub muretult 50 ruutmeetrile.
2012. aastal tuli Stockholmis Heleneborgsgatani tänaval müüki korter, mis oli kolmkümmend aastat seisnud tühjana ja toiminud mööblilaona. Kui arhitekt Karin Matz esimest korda räämas ruumidesse sisenes, oli aeg seal justkui seisma jäänud. 
Südalinna väikese sisehooviga majas on nappidele ruutmeetritele nutikalt ära mahutatud elutuba, köök, magamistuba, kabinet ja vannituba. Kõrgete lagede, mahedate toonide ning sisseehitatud kappidega korteris jääb mulje, et ruumi on ülegi.  
Diivan aprill 2017
Juba kolmandat aastat jõuavad ülipopulaarse festivali Jazzkaar kontserdid suurte saalide, klubide ja linnaruumi kõrval ka muusikasõprade kodudesse. Muusikud saaval sel päeval täieõiguslikeks pereliikmeteks, kellega koos tervitatakse külalisi hubasel ja omanäolisel kodulaval. Diivan heitis etteruttavalt pilgu Harry ja Taimi põnevale kodule Koplis, mis avab oma uksed üheks kodukontserdiks aprilli lõpus. 
Londoni arhitektuuribüroo Studio RHE abiga renoveeriti tundlikult vana kirikla Suffolkis Inglismaal ja sellele lisati ajaloolisesse keskkonda imeliselt sulanduv ning samas kompromissitult moodne juurdeehitis. 
Kümmekond aastat tagasi kerkima hakanud elamupiirkond Saue külje all esindab tüüpilist linnalähedast uusasumit, kus vaiksete tänavate ääres seisavad reas rahulike koduõuedega eramud. Üllatav on leida küla servast maja, mis piirkonna pretensioonitu arhitektuuriga kuidagi sulanduda ei püüa. Kadarik Tüür Arhitektide kavandatud eramu on julgelt eristuv ja isepäine. 
Diivan märts 2017
Arhitekt Merje Müürisepa projekteeritud eramu Tartus Ujula tänaval pärjati möödunud aastal parima puitehitise konkursil Raitwoodi fassaadi eriauhinnaga. Žürii tõstis esile omapärast arhitektuuri, termotöödeldud puidu kasutust ja kõrget ehituskvaliteeti, mis kõik kokku loovad nauditava esteetilise terviku.  
Stalini-aegse maja sisemuses ootab ees avar, kõrgete lagedega valgusküllane kodu. Sõbrad, kes külla satuvad, ütlevad «Pariis!», «Lissabon!», «Berliin!», iseloomustamaks selle kodu atmosfääri. Nii ongi, sest just nende paikade kodud on pererahvast inspireerinud. Kui korteri omanikud soovivad aga nautida tõelist miljonivaadet, avaneb aknast kogu Toompea arhitektuur oma ilus, eriti kaunis on see vaade talveõhtutel, kui linn tuledes särab. 
Pisike kahetoaline korter nõukogudeaegses korrusmajas jättis esmapilgul armetu mulje. Remondimehe kätt polnud räämas ruumid juba ammu tunda saanud ja erkpunaseks võõbatud seinad mõjusid ehmatavalt. Ometi oli korteril üks suur pluss – suured aknad, mis täitsid toad mõnusa valgusega. 
DIIVAN VEEBRUAR 2017
Eesti Disainikeskuse kommunikatsioonijuht Maris Takk ning disainer ja disainibüroo Aku asutaja Alari Orav teadsid kohe, kui arhitektist sõber oma korteri müüki pani ja seda vaatama kutsus, et just siin, Kadrioru vaiksel kõrvaltänaval asuvas modernistlikus elamus saab olema nende uus kodu. 
Disainer Aap Piho ja ehtekunstnik Merlin Meremaa restaureerisid hubase kodu mehe vanavanaisa poolt sada aastat tagasi ehitatud majas. 
Kahe noore naise – Liis Tippeli ja Katrin Lopuhhini – ettevõte PULO disain sai alguse praktilisest vajadusest. Kui sõbrannad ühel ajal kumbki oma kodu hakkasid sisustama, tundus kõige parema ideena ise puidutreipingi taha astuda ja soovitud sisustuselemendid oma kätega valmis teha. 
Diivan detsember 2016/jaanuar 2017
Kristjan Mändmaa on graafiline disainer, raamatukujundaja ja suur Viljandi patrioot, kes asus selle aasta sügisest juhtima Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonda. Peale ambitsioonika ja kauaoodatud plaani, kuidas Eesti disainiharidusse uut hingamist tuua, käivitas ta kolmandal katsel rahvusvahelise interaktsioonidisaini magistriõppekava ning jõuab endiselt ka raamatuid ja trükiseid kujundada. 
Sisearhitekt Helen Kolksi väärikas eestiaegses kivimajas asuvasse helevalgesse kodusse toovad isikupära ja värvilise elu stiilsed detailid ning disainiklassika.
Arhitekt Allan Pilter sai ülesande planeerida noorele perele kodu ruumidesse, kus varem asusid neli analoogset kontoripinda. Peretuttavatest disainiteadlikud tellijad olid kursis arhitekti käekirja ja varasemate töödega ning seetõttu sujus koostöö ladusalt
design
Diivan november 2016
Tänavuse aasta Eesti parima insenertehnilise toote disaini auhinna Bruno pälvisid MI/KL-i tootedisainistuudio asutajad Mihkel Mäll ja Mihkel-Emil Mikk fookuskauguse mõõtmise seadega XV-1. See on disainiduo teine tehnoloogiline ühisprojekt. Esimese, elektrirolleri laadimisjaama E-roll projekteerisid nad, õppides Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tootedisaini eriala magistrantuuris.
Eestiaegse kivimaja väljapeetus ja mõningane elitaarsus ei heidutanud Mari-Liisi ja Martinit looma ühte sellisesse hubast, sooja ning stiilide paljususele ja külalistele avatud kodu.
Sisearhitekt Elina Freimuth (Freims Studio) on linna südames asuvasse uude moodsasse kortermajja kujundanud noore linnainimese kodu. Kahetoaline hele ja valgusküllane korter on sümpaatseks taustaks Eesti disainile ja värvikatele esemetele.
design2
Diivan oktoober 2016
Tallinna ühe nooblima elurajooni – Merirahu – vaikse tupiktänava lõppu on kerkinud Pinki sisearhitekti Tarmo Piirmetsa projekteeritud puhtavormiline eramu, mis sulandub nagu valatult väljakujunenud arhitektuurinormide ja väärtushinnangutega keskkonda.
«See pole keeruline, vaid heas mõttes lihtsate mõtete ja vormidega maja,» märgivad VLSi büroo sisearhitektid Ville Lausmäe, Peeter Klaas ja Katrin Talvik Kakumäele projekteeritud eramu kohta.
Arhitekt Viktoriya Yakusha (Yakusha Design Studio) disainitud eramu Cube asub Kiievi regioonis Ukraina männimetsade vahel. Maja on loodud noorele perele, kelle aktiivne elustiil eeldab avatud ruumi, mida vajadusel ümber mängida.
Diivan september 2016
«Kodu on koht, kus ma ennast laen,» tõdeb Taani moeikoon ja tänavastiilistaar Pernille Teisbæk oma Kopenhaageni Frederiksbergi linnaosas asuvas korteris istudes. «Kõik mu külalised ütlevad, et siin on hästi rahulik. Pärast kodust eemal olemist ja hotellitubades ööbimist on siia imeline tagasi tulla – siin on ruumi, valgust ja hea energia. Tunnen end siin hästi vabalt.»
Sisearhitekt Aet Pieli kujundatud korteris Kalamajas Niine tänaval on kinni peetud kõikidest väikese kodu sisustamise kuldreeglitest. Iga ruut-meeter on funktsionaalselt ära kasutatud ning rahulik tonaalsus ja ühtsed materjalid «petavad» ruumi suuremaks. 
Nõmme kandi loodusega kõlab kenasti kokku arhitekt Sten Adra ja sisearhitekt Hannelore Kääramehe ning pererahva koostöös valminud villa. Metsa veerde kerkinud meeldejääva arhitektuuri ja kohatise murukatusega eramu üllatavad fassaadimaterjalid vihjavad ehituskunsti suurepärasele teosele. 
Diivan august 2016
Sisustustoimetaja Agneta Land-Koskinen seadis end üheks ööpäevaks sisse Eesti uuenduslikus moodulmajas KODA ja proovis omal nahal järele, kas väikeses säästlikus nutimajas on kõik lahendused mugavalt kasutatavad ja otstarbekad ning kas ruumi puhas niiske õhk tagab hea enesetunde.
Avar kahetoaline südalinnakorter muutus sisearhitekt Elina Freimuthi käe all nooruslikuks ja värve täis koduks ning uhkeks areeniks kohalikule disainile. 
Elegantne, esteetiline, elujõuline - nõnda võib iseloomustada arhitekt Raine Karbi kodumaja. Seda pool sajandit tagasi projekteeritud elamut ja paljusid teisi Eesti moodsa arhitektuuri klassiku kavandatud eramuid ja suvilaid esitleti Soolalaos näitusel «Õhtuti kodus». 
Diivan juuni-juuli 2016
Ei tule just sageli ette, et täielikult möbleeritud korter on sissekolimiseks valmis juba siis, kui maja ise on veel sõna otseses mõttes tellingutes. Linna tuiksoonel – Tartu maanteel – üsna pea valmivas korterelamus on uute omanike ootel sisearhitekt Helen Kolksi kujundatud elegantne neljatoaline näidiskorter. 
Juminda poolsaarele rajatud Hara allveelaevade demagnetiseerimise baas pole veel endale uut kasutusotstarvet leidnud, küll aga on kasutusele võetud üle Hara lahe asuvad väiksemad militaarhooned. Mahajäetud ehitised annavad võimaluse unikaalse suvekodu rajamiseks looduskaunisse paika, kuhu uue maja ehitamine oleks keelatud. 
Uut kodu planeerides Salto arhitektide poole pöördunud pere nägi oma vaimusilmas vaieldamatult erilist, kuid samas selge kandilise vormiga maja. Praeguseks elab perekond absoluutselt erilises eramus, mille arhitektuuris pole ainsatki kandilist mahtu! 
Diivan mai 2016
Märtsis Eesti Arhitektide Liidu (EAL) presidendiks valitud Katrin Koovi teavad arhitektuurihuvilised kui tunnustatud ja preemiatega pärjatud ehitiste – Pärnu kontserdimaja, Pärnu võimla, Tartu Ülikooli Narva Kolledži hoone – üht autorit ning ajakirja Maja peatoimetajat. Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tudengid hindavad teda kui hoolivat maastikuarhitektuuri õppejõudu ja arhitektuuri huvikooli lapsed kui innustavat juhendajat. Alaliidu vastne esinaine soovib mitmekesistada erialaliidu kuvandit ja edendada üldist ruumiharidust.
Neljaliikmeline pere, kes Kalamajja kolimisest kunagi unistanud polnud, leidis endale uue kodu siiski keset Kalamaja kohvikuid ja parke asuvas uues kortermajas. Nad kutsusid kodu enda vajadustele vastavaks looma ja interjööri kujundama sisearhitekti Liis Tarbe.
Noor korteriomanik, kes kutsus sisearhitekt Kadri Sirgi endale appi oma uut kodu kujundama, soovis funktsionaalset, rahulikku ja maheda värvipaletiga interjööri. Kujundajale peremehe mõttelaad sobis ja hea koostöö tulemuseks on maitsekas, detailideni läbimõeldud ning terviklik kodu.
Diivan aprill 2016
Siserahitektide Liis ja Karl-Erik Tarbe kodu Nõmmel on perekonnalugudest ja pere loodust läbi põimunud koht, kus igal esemel ja kunstiteosel on oma ajalugu ja meeldejääv teekond. Ühtaegu nende unikaalne teos ja samas suguvõsa ühislooming. Pealtnäha ilma igasuguse pingutuseta ja reegliteta sündinud kodu, kus nädala kõige pikem ja laisem hommikusöök võib olla kolmapäeval, kus alati võib igal pool ronida, kiikuda, joonistada või kätel seista.
Hispaania arhitektuuribüroo Nook tegi renoveerimisprojekti kolmele korterile, mis paiknevad Barcelona Gooti kvartali ajaloolises korrusmajas. Tegemist on üle sajandi vanuse ehitisega, mille ehitusaastaks on 1900. Korter nimega Roc Cube koondab kahe esimesena valminud korteri parimatest parimad ideed.
Läbi kahe korruse kõrguv avar korter asub vanalinna südames aktiivses piirkonnas, kus esimestel korrustel on baarid, poed ja söögikohad, ülemistel aga korterid ning bürood. Ühest katusekorrusel asunud kontorist sündis kujundaja Jana Tooli (salong Inside) käe all stiilne külaliskorter.
Diivan märts 2016
Donald Kaufman on üks Ameerika silmapaistvamaid värvikonsultante. Alates oma ettevõtte loomisest koos abikaasa Taffy Dahliga 1976. aastal, on ta saavutanud müütilise värviguru staatuse, valides toone kunstikollektsionääride kodudesse, muuseumidele ja ettevõtetele. «Meid palkavad värvitundlikud inimesed – kui nad seda poleks, siis nad meid ei palkaks.»  Aastate jooksul on kokku pandud oma värvipalett – toonid, mida müüakse jaemüügis. Need värvid on valmistatud samal moel nagu kunstivärvid, need sisaldavad kogu pigmentide spektrit ning pakuvad alternatiivi tööstuslikele värvidele.
Üldiselt peab paika tõsiasi, et odava hinnaga head asja ei saa. Eriti, kui jutt käib korteriremondist koos viimistluse ja sisustusega. Peterburi arhitektuuribüroo INT2architecture tõestab aga vastupidist. Nimelt tegi büroo, mille on asutanud kaks noort arhitekti, Alexander Malinin ja Anastasia Sheveleva, kujundusprojekti kahetoalisele korterile, mille eelarve oli 10 000 eurot. Summa sisaldas projekteerimist, viimistlusmaterjale koos paigaldusega ja kogu korteri sisustust.
Pärast seitset hooaega «Mad Meni» – ilmselt maailma kõige parema kunstnikutööga seriaali, sest isegi 1960ndatel filmitud sarjades ei tabatud nii hästi selle kümnendi stiili – ei olnud Piritale uut kodu sisustama hakanud noorel mehel sekundikski kahtlust, mis stiilis ta korter olema hakkab. Samaväärset interjööri kutsus ta looma Toomas Volkmanni.
Diivan veebruar 2016
Ulla Harju peab koos oma äripartneri Hanna Väinöläga Soomes Hämeenlinnas sisustuspoodi, mis on keskendunud taaskasutusdisainile. Ettevõtte nimi on Rento Design ja see müüb ning valmistab taaskasutusmaterjalist sisustustooteid. Firma kodulehel mainivad Ulla ja Hanna, et Rento Designi valikus on sellised asjad, mida nad ise meelsasti oma kodus kasutaksid. Meil avanes hea võimalus külastada Ulla Harju hiljuti valminud kodumaja ja vaadata, kas ja kui palju on see sisustatud oma kaupluse toodetega.
Narva maantee ja Liivalaia tänava nurgal seisvat uhket stalinistliku arhitektuuri musternäidet teadis Aleksander Vels juba enne sinna korteri ostmist, nagu ta teadis ka Annelka Ramotit interjööri loomisel appi paludes, et rikkaliku dekooriga majja tuleb kodu, kus ta oma luksuse- ja mugavusearmastust ning Madonna imetlemist varjama ei hakka. 
Peale aknast avaneva vaate Raekoja platsile ei reeda moodsas võtmes kujundatud interjööris suurt miski, et see on vanalinnas asuv korter. Ajaloolise stiili asemel valitseb siin modernne ja selgejooneline käekiri. Nüüdisaegseid interjöörilahendusi ja disainiklassikat kombineeriva sisekujunduse on loonud sisearhitekt Rein Laur. 
Diivan jaanuar 2016/detsember 2015
Sisearhitektid Maarja Malvre ja Elo Pärlioja (Must SAB) tegid Tallinna vanalinnas asuva korteri kujundusprojektiga algust juba rohkem kui kolm aastat tagasi. Vaatamata pikalt ja konarlikult kulgenud ehitusele, jäi disainerite algne kontseptisoon tervikuna paika. Viimase tugevust näitab valminud interjöör, mis mõjub tänases päevas endiselt värskelt ja moodsalt. Sambla-karva tekstiilide ja kristallisäraga on ära tabatud selle aasta moelemmikud: roheline värvigamma ja kerge luksuse-ihalus. 
Kesklinnast Piritale vaiksele kõrvaltänavale oma neljaliikmelise perega kolinud Mari-Liis üllatab moodsasse valgesse villasse sisse astujaid faktiga, et maja on tegelikult juba kümme aastat vana. Sisearhitekt Helen Kolksi loodud ja sel aastal valminud interjöör koos maja elegantse ja ajatu eksterjööriga ei anna sellele vähimatki vihjet.
«Kõige raskem on kujundada enda kodu,» ütleb sisearhitekt Reet Helisabeth Karm (Karm&Kristianson) ja lisab, et oma uues kodus on ta saanud katsetada lahendusi, mida hiljem klientidele soovitada.
Diivan november 2015
Jaapani arhitektuuribüroo Sinato sai tellimuse teha renoveerimisprojekt korterile, mis paikneb Fujigaoka linnas 1988. aastal ehitatud korrusmajas. Viimane kujutab endast ajastule omast tüüpilist Jaapani betoonehitist. See on arendaja poolt tellitud projekt ja renoveeritavast korterist sai näidiskorter. Projekti sihtrühmaks võeti kolmekümnendates abielupaar, kellele on korteriost esimene ühine kinnisvarahange enne laste saamist. Korteri, millest järgnevalt juttu tuleb, on projekteerinud Sintao arhitektuuribüroo disainer Chikara Ohno.
Tallinnas Rotermanni kvartalis asuvat avarat katusekorterit on sisearhitekt Mari Kogeril õnnestunud kujundada kahel korral. Esimene kujundusprojekt jääb maja valmimise aega ja kui korter aastaid hiljem omanikke vahetas, tuli interjöör taas värske pilguga üle vaadata. Kõrgete akendega valgusküllased ruumid said väljapeetult šiki ja suurlinliku ilme. 
Kadrioru serval on lihtsate vahenditega antud uus nägu korterile, kus mängivad pearolli vinüülplaadid ja helitehnika. 
Diivan oktoober 2015
Olgugi et 2015. aasta Soome elamumessi rõhuasetus oli pigem korrusmajadel kui eramutel, oli messi kõige terviklikum ja õnnestunum objekt arhitekti Tapani Takkuneni loodud eramu Vivola.
Arhitekt Karmo Tõra on Võrus asuvale eramule loonud juurdeehitusena puitvilla, mille interjöör ja eksterjöör on harmoonilises kooskõlas. Puitu ülistav maja on korraga nii austusavaldus minevikule kui ka vihje arhitektuuri tulevikusuundadele. 
Kiirelt ja korralikult ei käi tavaliselt kokku. Tartus Raadi-Kruusamäe linnaosas renoveeritud noore pere kodu valmis aga kõigest kolme kuuga ja siit tasub nii mõndagi eeskujuks võtta. 
Diivan september 2015
H&M Home’i peadisainer Evelina Kravaev Söderberg on kujundanud oma Stockholmi kesklinnas asuvast 1920ndatel ehitatud kortermajas olevast kodust tasakaaluks kiiretele päevadele kiirmoe maailmas pühamu, kus valitseb rahu ning kus on palju hingamisruumi. Siit leiab nii disainiklassikat kui ka maailmakuulsaid brände, ent kogu korter on sellele vaatamata otsekui põhjamaise kodu stiiliikoon.
Nõnda võib iseloomustada sisearhitekt Krista Roosi kujundatud kolmetoalist korterit arhitekti Robert Pohlmanni vastrestaureeritud  juugendmajas Tartus Ülejõel. 
Kümme aastat tagasi ehitatud eramu Emajõe-äärses Kvissentali elurajoonis läbis hiljuti põhjaliku uuenduskuuri, mille käigus sai maja interjöör täiesti uue hingamise. Sisearhitekt Mari Koger kohendas ruumiplaneeringut ja tõi tumedate toonide ning naturaalsete materjalide abil ruumidesse hubasust, soojust ja elegantsi. 
Diivan august 2015
Traditsionalismi sugemetega funkstiilis Tuudi raudteejaamahoone paikneb Rapla-Virtsu raudteetammi ääres, Lihulast 7 km kaugusel. Lähim keskus Haapsalu jääb paigast 45 km ning Pärnu 55 km kaugusele. 1930ndatel valminud jaamahoone on ehitatud Leon Johansoni kavandi järgi. Praegu on kunagine Tuudi jaamahoone, mis veel hiljuti tühjana seisis, uuele õitsengule puhkenud, vaatamata sellele, et rongid seal enam ei sõida.
Kalamaja katusealusest, mida üks pikka kasvu noormees endale viie aasta eest koduks kujundama hakkas, sai sisearhitekt Ines Haagi abiga lõpuks kodu talle, tema elukaaslasele ning nende võrratule koerale. 
Kodu kontseptsioon on aastatega muutunud ja kasvanud väga avaraks mõisteks, «korralike» kortermajade kodude ja äärelinnaeramute kõrvale on tulnud muu hulgas vanad tehased, mis oma tegutsemisaegadel kindlasti absoluutselt mingit kodutunnet ei tekitanud. Ühte sellisesse, vanasse sigaritehasesse, on sisearhitekt Galina Burnakova ja arhitekt Gert Sarv aidanud luua šiki ja kosmopoliitse kodu linnaelu nautivale omanikule. 
Diivan juuni-juuli 2015
Haapsalu külje all, merest paarisaja meetri kaugusel rannaäärses kasemetsas seisev maja on justkui unistuste suvekodu kehastus: orgaaniliselt loodusesse sulanduv, aus, ehe ning ajas kestev nii materjalidelt kui ka arhitektuurilt. Maja arhitektuuri ja ruumikujunduse on loonud VLS sisearhitektuuribüroo sisearhitektid Ville Lausmäe, Peeter Klaas ja Kadi Karmann. 
Vana metsavahitalu Lääne-Virumaal pole tihnikust sisse piiratud, see seisab metsa ja mere piiril, olles avatud tuultele ja valgusele. Neljaliikmeline perekond, kes iga päev töö ja kooli tõttu Rakveres elab, kutsus vanasse majja avarust ja funktsionaalsust juurde tooma sisearhitekti Liis Tarbe. 
Suurupis asuv eramu on hea näide sellest, kuidas lihtsate muudatustega elavdada ja avardada ruumi. Projekteerimis- ja ehitusprotsessis, mis vältas kaks aastat, oli olulisel kohal tellija entusiasm ja usaldav suhe arhitektiga. 
Diivan mai 2015
Kassisaba asumisse uude majja kodu ostnud noormees palus läbi kolme korruse kulgevat korterit planeerima sisearhitekt Helen Kolksi, kes on loonud uude majja piirkonna väärikat iga arvestades vaoshoitult elegantse ja minimalistliku ruumi.
Kadrioru vana suvituskorterite maja soklikorrusel asuv tilluke ruum on sisearhitekt Annika Lille käe all muutunud väikeseks ja igast nurgast mõnusaid puhkehetki kiirgavaks koduks. 
Fahle majas asuva lofti inglasest omaniku jaoks on elamine taaselustatud tööstushoones elustiili küsimus. Seega oli otsus kolida endisest Sprattsi koeratoiduvabrikust Londonis – mis muuseas oli linna esimene industriaalarhitektuuri taassünni projekt – ajaloolisesse paberivabrikusse Tallinnas igati loomulik. Tööstusromanikast kantud ruumi on aidanud «kodustada» Eestis elav ja töötav, samuti inglasest disainer Peter Sampson (Peter Sampson Design OÜ). 
Diivan aprill 2015
Omaaegse pioneerilaagri Energeetik territooriumile Vääna-Jõesuus kerkis kaheksa aastat tagasi moodne elurajoon. Arhitektuuribüroo J. Okas & M. Lõoke kavandatud eramajade, korterelamute ning ridaelamuboksidega kompleksi suurim väärtus on keskkond – männimets, liivaluiterand ja merekohin on osa siinsete elanike argipäevast. «Asukoht ja vaated on üks põhjuseid, miks me siia tulime,» ütlevad ka sisearhitekt Raul Tiitus ja Airi Kana, kelle kolmanda korruse avar korter avaneb tänu suurtele klaaspindadele ümbritsevasse loodusesse. Valgusküllane interjöör on oma värvikate detailidega nooruslik, helge ja avatud loomuga.
Tallinnas Torupilli miljööalal asuv modernistlik kortermaja esindab 1930ndate aastate jõukama keskklassi korterelamut. Hoone arhitekt Alfred Kehva projekteeris enda korteri maja neljandale korrusele vastavalt tolle aja vajadustele. 94,6 m² suurusele läbi maja ulatuvale elamispinnale mahtus avar esik, kamina- ja söögiruum, teenijate ruum, köök, magamis- ja vannituba. Sisekujundaja Angelika Vaht seadis endale ülesandeks nüüdisajastada korteri planeeringut ja luua unikaalne keskkond, kus originaaldetailid on kombineeritud tänapäevase disainiga. 
Iga laps tahab asju tükkideks võtta ja näha, mis nende sees on. Fotosarjaga «Laps minu täiskasvanud kehas» tuntuks saanud fotograaf Renee Altrov tegi seda, küll juba täiskasvanuna, kõigepealt jalgratta, kella, lille ja autoga – ja siis ka oma koduga. 
Diivan märts 2015
Sisearhitekt Aet Pieli jaoks oli see juba teine kord aidata samal perel värskendada ja kaasajastada üheksakümnendate alguses ehitatud eramu interjööri. Kui esimesel korral kuus aastat tagasi mindi helge ja lumivalge kujunduse teed, siis seekord soovis pererahvas näha soojemates toonides ja klassikalisemat lahendust. 
Noor hispaanlasest arhitekt Adrian Elizalde sai ülesandeks teha kujundusprojekt 1930ndatest pärit sopilisele ja hämarale korrusmajakorterile Barcelonas ning tuua linna kerge meeleolu ja valgusküllasus ka tuppa. 
Arhitektuuribüroo Kosmos projekteeritud silmatorkavas majas Tallinna vanalinna servas Aia tänaval on sisearhitektide Taso Mähari ja Karin Kitse loodud vaikne pelgupaik, mille sisustus on kui hoolikalt valitud mööbli- ja valgustidisaini kollektsioon. 
Diivan veebruar 2015
 Triinu Pungitsa loomingus on salapära ja unenäolisust, see on jõuline ja alati eristuv. Muinasjutuline meeleolu valitseb ka moekunstniku kodus Tartus Karlovas, kus tume puit, sametised seinatoonid ja hämarad nurgad segunevad koos värvikate detailidega boheemlikuks virvarriks.
Kadrioru servas paiknevasse 1990ndate alguses ehitatud korrusmaja kolmetoalisesse korterisse on sisearhitekt Britta Kongo oma perele loonud nappi eelarvet ja hulka põhjamaist stiilitunnetust kasutades avara kodu.
Kadriorus Poska tänaval mõne aasta eest valminud maja ehitusaasta tekitab alailma küsimusi – see näeb välja, nagu oleks pärit Kadrioru kuldajast. Sisekujundaja Elina Freimuthi appi palunud pere tahtis endale kodu, mis oleks majaga ühes vaimus, piirkonna elegantsi ja väärikust kandev, samas uus, kerge ja avar.