Korteri põnev muutumine 10 000 euroga

Agneta Land-Koskinen
Diivan
01.03.2016
Roheline seinavärv moodustab meeldiva koosluse heleda puu- ning betoonpinnaga. Laevalgustite juhtmed jooksevad vabalt lae peal. Söögilaua kohal olev kupliraam on hangitud Ikeast ja värvitud vasetooni. | INT2architecture

Üldiselt peab paika tõsiasi, et odava hinnaga head asja ei saa. Eriti, kui jutt käib korteriremondist koos viimistluse ja sisustusega. Peterburi arhitektuuribüroo INT2architecture tõestab aga vastupidist. Nimelt tegi büroo, mille on asutanud kaks noort arhitekti, Alexander Malinin ja Anastasia Sheveleva, kujundusprojekti kahetoalisele korterile, mille eelarve oli 10 000 eurot. Summa sisaldas projekteerimist, viimistlusmaterjale koos paigaldusega ja kogu korteri sisustust.

Alexandri ja Anastasia sõnul oli sisekujunduse lähtekohaks, et korter antakse üürile ning remondieelarve ei tohiks ületada 10 000 eurot. Arhitektide sõnul ärgitas piiratud eelarve neid nuputama ja mitme viimistlusmaterjali kasutusotstarvet ümber hindama. Korter on 62,5 ruutmeetrine ja sel on funktsionaalne põhiplaan. Välisuksest sisenedes vasakule jääb mahukas garderoob ja mõne meetri pärast paremat kätt duširuum koos tualetiga. Sealt edasi on avatud köök elutoaga, kust pääseb ka rõdule. Magamistuba on elutoast vasakul.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid