Mudilase toast teismelise toaks

Agneta Land-Koskinen
Diivan
01.08.2017
Kirjutuslaua taga õpib Kaisa tegelikult harva. Enamasti istub tüdruk õppetööd tegema suure söögilaua taha. Seetõttu valiti tema tuppa Ikea pukkjalgadest ja lauaplaadist koosnev laud Linnmon, mida saab vajadusel hõlpsasti eest ära tõsta. | Jukka Koskinen

Mudilase teismeliseks sirgudes muutuvad tema soovid, eelistused ja ootused ka oma isiklikule ruumile. Lapse kasvades tuleb tuba ümber korraldada teismelise vajadustele ja äranägemisele sobivaks.

Kui tuba on algusest peale kujundatud paindlikult, pole tarvis kogu sisustust ümber vahetada. Pidage noore toaelanikuga nõu, millised asjad asendada, mida juurde lisada või ära võtta. Teismelise tuba kujundama asudes on oluline noore inimesega läbi arutada, millist stiili ta eelistab ning millisteks tegevusteks ta ruumi kõige sagedamini kasutab. Kuueteistaastase Kaisa toa uuenduskuur sai teoks ruumi viimistlust muutmata. Toa seinad jäid valgeks, nagu need varemgi olid, ühte seina jäeti Hanna Werningi suuremustriline tapeet. Ehkki tapeedimoes on vahepeal tõusnud esile graafilised õhulise mustriga seinakatted, otsustati olemasolevat tapeeti mitte välja vahetada – toa ülejäänud neutraalsel foonil ei mõju ekpressiivne seinakate pealetükkivalt.

Suure lahtise riiuli asemele valiti madalam kapp, mille kohale soovis neiu sättida plakatid ja fotod. Kapp pärineb Soome tootjalt Lundia, puidust karkass osteti taaskasutatuna ja viimistleti heledaks. Kaisa eelistuseks olnud mustad kapiuksed telliti Lundiast uutena.  Kapi peal on hea eksponeerida iluasju, ülejäänud pudi-padi saab kiirelt kapiuste taha peitu pista. Toa ja laua koristamine käib nüüd märksa kiiremini kui varem toas olnud lahtise riiuli puhul.  Kaisale meeldivad tekstiilist kotid, kuid need kippusid alailma põrandal vedelema ja tolmu koguma. Nüüd sätiti seinale puukujuline Maze nagi, mille oksade külge saab riputada nii riidest kotte kui ka rõivaid.

 

 

Sarnased artiklid