Arhitektuur
Mõnusa selge arhitektuuriga kortermaja on ehitatud betoonist ja klaasist, materjalidest, mille ehedus ning ühtlasi püsivus ja hermeetilisus haakuvad mere lähedusega. «Hoone kõik mahud on valatud betoonist, mis teeb selle maja jäävaks, asiseks,» märgib Raul. «Kvaliteetse betoonvaluga korterelamuid on tegelikult vähe.»
94 m² suuruse kolmetoalise korteri hinnalisem osa on maast laeni kõrguvad klaaspinnad ja peaaegu kogu korteri ulatuses kulgevad avarad rõdud, mis kasvatavad interjööri justkui loodusesse välja. Lõuna poole avaneva elutoa rõdule paistab päike päev läbi, kuid tänu eenduvale katuseosale jääb eluruum ise otsese päikesevalguse eest varju. See on väike, kuid oluline nüanss, mis räägib heast ja läbimõeldud arhitektuurist. «Siin korteris on kõik loomulikult ja loogiliselt paigas, nii ilmakaarte kui ka valguse suhtes,» lisab Airi.
Ruumiplaneering
Kui korter osteti, oli esiku ja köögi vaheline seinaosa kinni ehitatud. Sein võeti maha ja nüüd saab välisuksest sisenedes otse kööki astuda, ühtlasi sai esik juurde loomulikku valgust ja avatust. Samas eraldati köök esikust kõrge mööbliplokiga – kuhu on integreeritud külmik ja väikesed riiulid –, mis määratleb visuaalselt ruumipiire ja -funktsioone.
Esikus asunud väikese tualettruumi asemele planeeriti mahukam garderoob ja majapidamiskapp. Korralikud sisseehitatud kapid ja eraldi väike garderoobituba on olemas ka magamistoas. Suuremaid muudatusi polnud hea planeeringuga korteris tarvidust ette võtta, ruumide avarust ja voolavust rõhutati vaid sisseehitatud kapipindade ning lükanduste abil. Istumine ja televiisori vaatamine elutoas keerati algsest lahendusest erinevalt näoga akende ja rõdu suunas – diivanil istudes saab nüüd seina asemel männilatvu ja taevast vaadelda.
Interjöör ja sisustus
«Taotluseks ei olnud teha ultramoodsat disainkodu ega steriilset elamist,» ütleb Raul, kelle kujundatud interjöörid on enamasti heledad, neutraalse fooniga ning kuhu lisandub värvi ja elu detailide kaudu. «Eklektika ja väike pilla-palla olek on siin taotluslik, rõhud on üksikutel mööblitükkidel ja esemetel, mis on eri stiili ning erinevatest ajastutest. Siin on vanu ja uusi asju, moodsat ja renoveeritud mööblit. Palju aksessuaare pärineb reisidelt.» Elutoale annavad ilme Vitra disainiklassikasse kuuluvad tugitoolid, Casa Studiost leitud India lauake, kirju Peruu kilimvaip ja seinatäis raamatuid. Eritellimusmööbel (valmistaja Kalla Mööbel) on valgetele seintele vastukaaluks mustast alpispoonist.
Tumeda napi joonega köögi taustal tõusevad esile vanakraamikauplusest leitud söögilaud ja toolid. «Ei saa öelda, et need oleksid maailma kõige mugavamad toolid, kuid ruumile lisavad need omajagu ajaloolist hõngu ja kodusust,» ütleb Raul. «Tsentraalset valgustust elutoas ei ole, suundvalgustus valgustab välja kunsti ja suure raamaturiiuli, mis mõjub ruumis pildina. Ülejäänud valgustid – lugemislambid jms – töötavad aktsendina,» räägib Tiitus elutoa valguslahendusest.
Keskkond
Loomulikku valgust ja läbipaistvust on korteris ohtralt ning kardinate taha seda peita ei üritata. Ruumid on avatud, päikeselised ja muretud. Elamise osaks on avarad rõdud, kus varakevadel esimesi päikesekiiri püüda ja suveõhtutel võrkkiiges mõnuleda.
Samuti on majast välja astudes suurepärased võimalused looduses olemiseks. Kohe ukse ees algab radaderohke männimets, kus on olemas nii tenniseväljak, korvpalliplats kui ka elanike ühine grillimisala; pikk liivarand on vaid paarisaja meetri kaugusel. Huvitavaid ekskursse minevikku pakuvad 1960ndatel ja 1970ndatel populaarsesse suvituspaika kerkinud suvilapiirkond ning mõni säilinud viide endistele pioneerilaagritele.