Loodusesse sulanduv suvekodu Haapsalu külje all

Kersti Pikk
Diivan
01.06.2015
Suured klaaspinnad ja avatud vaated toovad ruumidesse päikesevalguse ning looduse. Maja üdini puidust iseloomu on rõhutatud ka interjööris: lagedes on nähtavale jäetud kandvad puittalad, seinad ja laed on kaetud vineertahvlitega. | Terje Ugandi

Haapsalu külje all, merest paarisaja meetri kaugusel rannaäärses kasemetsas seisev maja on justkui unistuste suvekodu kehastus: orgaaniliselt loodusesse sulanduv, aus, ehe ning ajas kestev nii materjalidelt kui ka arhitektuurilt. Maja arhitektuuri ja ruumikujunduse on loonud VLS sisearhitektuuribüroo sisearhitektid Ville Lausmäe, Peeter Klaas ja Kadi Karmann.

 

Kolme hektari suurusel looduskaunil krundil asuv suvekodu on läbi ja lõhki puidust – materjalist, mis haakub ümbritseva keskkonnaga ning ideega põhjamaiselt kargest ja väärikast hoonest. Puitu täiendavad suured klaaspinnad toovad tuppa valguse ja looduse, terrass pikendab siseruumid rohelusse ja killuke Ungru kivi fassaadis teeb kummarduse kohalikule ehitusmaterjalile. Kõik on lihtne, selge ja rõhutab kergust − nagu üks suvekodu olema peabki.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid