Liikumiseks loodud

Kersti Jaigma
15.08.2019
Susimust on uhiuus Eesti rõivabränd, | Krõõt Tarkmeel

Susimust on uhiuus Eesti rõivabränd, mis täidab tühimiku kodumaise disainer-spordiriiete turul, pakkudes esteetiliselt ja tehnoloogiliselt meisterlikke, nii sportimiseks kui ka laiemalt aktiivseks liikumiseks mõeldud rõivaid tugevale, julgele ja targale naisele.

Susimusta autor ja looja on rõivatehnoloogi haridusega Kersti Mikkov, kes on üle kümne aasta töötanud Londoni parimates moemajades, vorminud tippdisainerite ideed kantavateks ja hästi istuvateks rõivasteks ning seisnud olulise lülina moekavandi ja tootmise vahel. «Nii kaua, kui ennast mäletan, olen alati õmmelnud, kuid moeprotsessis paelus mind alati pigem tehniline pool. Pärast õpinguid Londonis Alexander McQueeni moemajas praktiseerides sain aru, et tehnilise haridusega laiemalt mõtlevaid spetsialiste on moevaldkonnas vähe, kuid nende oskused on nõutud ja ääretult vajalikud.»

Nagu ikka, jõudis Mikkov oma kauba­märgini isikliku loo ja kogemuse kaudu. Elu metropolis tähendas pikki tööpäevi, reisimist ja tihedat konkurentsi ning ühel hetkel tuli aeg maha võtta, et mõelda endale ja oma tervisele. Nii jõudis naine sõudmiseni, tiimitööd ja pühendumist nõudnud alani. «Kuna naiste sõudmine on välja kasvanud meeste alast, on ka spordirõivad võetud n-ö meeste seljast. Naissõudjad on tavaliselt pikad, tugevad ja intelligentsed naised ning spetsiifiline spordikombinesoon peaks oma disainilt lähtuma täielikult naise kehast.

Professionaalse rõivatehnoloogina märkasin aga väikeseid puudujääke ja see pani mõtted idanema, kuidas saaks teha paremini.»

Praeguseks on Mikkov oma kogemuste ja teadmistega Eestis tagasi. Koostöös kohalike tipptegijatega erinevatelt moealadelt on hoog sisse lükatud ka põhjamaiselt karge ja minimalistliku käekirjaga spordirõivamargile Susimust. Disainer ise eelistab oma loodut spordirõivaste asemel nimetada aktiivse elu riieteks (activewear), sest liikumine on nii palju laiem mõiste. «Ka sõudma ei pea minema olümpiale, vaid seda võib teha ka pühapäeva hommikul värskes õhus sõpradega aega veetes.»

Susimusta esimene kapselkollektsioon «blkgrain» on inspireeritud looduse ürgsest ja sügavast jõust. Õhukestel, kuid tugeva koega high-performance-kangastel on kasutatud Susimusta mustvalget autoriprinti, mis kujutab endast puuhalgude ja puidusüü stiliseeritud motiivi. Kollektsiooni tuumiku moodustavad poolkõrge vööga compression-retuusid, mida täiendavad pehmed orgaanilisest puuvillast topid. Retuuside eriline kangas, ülitäpselt konstrueeritud lõiked ja õmblused tagavad jalgade ümber ühtlase tugevuse, jälgivad lihaste struktuuri ning stimuleerivad vereringet.

Susimusta rõivastes on ühendatud kõrge tehniline ja esteetiline nõudlikkus, kvaliteet ja isikupära. Rõivad valmistatakse Eestis ja iga kasutaja tagasiside on disainerile oluline. Kui tulevikus on Kersti Mikkovil plaanis jõuda sõudespordi profirõivaste turule, siis Susimusta järgmine, liikuma innustav kollektsioon on valmimas juba lähiajal.

Krõõt Tarkmeel
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid