Kaisutatav disain

Silvia Pärmann
14.12.2018
Virge Viertek

Kui unenäolistele olenditele mõeldes tulevad tavaliselt pähe näiteks ükssarvikud, paradiisilinnud ja haldjad, siis moekunstnik ja illustraator Britt Samoson lõi Kaubamajale täiesti unenäolise voodipesukollektsiooni, millel askeldavad ringi harilikud siilid, harakad ja varblased.

Peale mitmete Eesti kodude seintel olevate tööde on Britt interjööridele mõeldes teinud ka ühe lülitidisaini ega salga, et sisustusmaailm hõikab teda enda poole ühe enam.

Kodust teevad kodu naise meelest isiklikud esemed. Näiteks asjad, mis on päritud. Esemed, mis on vanad ja mis on ise tehtud. Ajakirjade virn, kultuurne praht ja sutsu tolmu. PAI voodipesukollektsioonile kahte eri disaini luues mõtles Britt seega mitte niivõrd trendidele, vaid väga erinevate inimeste kodudele.

"Minu esialgne nägemus oli tegelikult luua midagi minimalistlikku ja mustvalget. Klient ihkas aga pigem midagi värvilist ja arvestada tuli ka PAI brändi värvidega," rääkis moekunstnik. "Saime nendes nägemustes kusagil keskel kokku ja moodboard’e ehk tujutahvleid koostades veendusin, et voodipesu haakub päris mitme praegu aktuaalse tooniga."
Ideaalis näeks ta siilidega voodipesu mõnes õdusas maakodus, kus on kivi ja puitu. «Lõke ja tuhakartulid. Kui lähed tekiga õue istuma, pudeneb tekile okkaid. Aga see on OK, sest tekil on juba joonistatud okkaid. Ja siis need segunevad üheks," kirjeldas Britt.
Mõlemat värsket voodipesukomplekti peab ta sobivaks nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lindudega voodipesu näeb ta näiteks mõne teismelise neiu magamistoas, samas ka mõne kübaraga proua kodus, Käsmu või Haapsalu maherõõsas väikevillas. "Pavlova tordiviilud ja punutud toolid ... šampanja ja maasikad," laseb illustraator kujutlusvõimel lennata, kui mõtleb kodudele, kuhu Eesti loodusest inspireeritud komplektid ideaalselt sobivad.
"Lisaks kevadel ja suvel õitsevale ning lokkavale loodusele imetlen võrdselt sügist ja talve ehk elutsüklite lõppemist. Kõdunemine ja kadumine. Hääbumine ja surm. Arvan, et see on täpselt sama ilus," rääkis Britt. Aga tunnistas ka, et kõdunemisprotsessidega kaetud voodipesud ei imponeeri publikule ilmselt sama palju kui siilid ja pääsukesed.

Sarnased artiklid