Endise büroopinna ümberehitamist alustati lammutustöödest. Aegade jooksul kinni ehitatud vanalinnakorteri sopid ja nišid urgitseti välja ning ruumika elutoa kõrge katusealune avati valgusele. Kuna tegemist on külaliskorteriga, siis seinu liigutama ei hakatud ning ruumipaigutus jäeti paika, väiksemad ruumid kohandati magamistubadeks ning suures elutoas säilitati esinduslik avarus.
Üllatusi täis ruum
Rohkem kui 300 m² suuruses korteris polnud ruumipuudust vaja karta – ainuüksi vannitubasid leidub korteris neli, neist kahes asub dušinurk, kolmandas vann ning neljandas saun. Nii magamis- kui ka vannitoad hargnevad korteri sügavusse, kus kulgeb tore ruumiprogramm erinevate tasandite, väikeste treppide, kambrite ja siseakendega. Siseaknad ning mitmel pool kasutatud katuseaknad toovad sopilisse vanalinnakorterisse juurde valgust ja avarustunnet. Teisel korrusel avaneb vanalinna katuste kohale ka privaatne terrass.
Taust muutuvale elule
Ruumid on viimistletud rahuliku puitlaudise ning naturaalse lubikrohviga, siin-seal on välja puhastatud vanad tellised või paekivist seinajupp. Elutoale annab iseloomu tihe puittalade rütm, mis ühtlasi rõhutab ruumi ajastuhõngulist meeleolu. Nii sisekujundus kui ka ruumilahendus toetab külaliskorteri kontseptsiooni ning on taustaks selle pidevalt muutumises olevale elule. Siia tullakse, nauditakse korteri pakutavaid mugavusi ning lahkutakse taas.
Sisekujundaja on muretult ja hea silmaga kombineerinud uut ja vana, hinnalist ja lihtsamat sisustust. Osa mööblist on lastud valmistada Eestis, näiteks said Itaalia firma Flou voodid juurde Eesti mööblikojas tehtud suured peatsid. Ka garderoobikapid ja riiulid on kohalikku päritolu. Korda lasti teha eri ajastutest pärinevat vanamööblit, mis oma uues viimistluses kenasti ülejäänud sisustusega kokku kõlab.
Endise büroo ümberkujundamine korteriks kestis poolteist aastat, kiirustada polnud tarvidust ning mõtetel lasti rahulikult settida. Toona ei olnud ka täpset ettekujutust, mis kinni ehitatud seinte tagant välja tuleb. Paljud otsused tehti n-ö käigu pealt, olemasolevat olukorda arvestades ning ajaloolise ruumi omapärast inspiratsiooni otsides. Kujundaja sõnul sündisid parimad ideed just vahetult ehitus- ja loomeprotsessi käigus.