Kõik algas sellest, et pärast kolmanda lapse sündi tahtis noor naine leida pere- ja tööelu vahel väärilist tasakaalu ning läks mullu Tartu Loomemajanduskeskusse ettevõtluskoolitusele. Saadud teadmiste hoos hakkaski Reet Needo tegutsema ja nüüd on need.o.felt end sisse seadnud Aparaaditehasesse, kus töötab teisigi disainereid.
«Käsitsi töödeldes on võimalik vildile anda kohev ja pehme struktuur. Peale selle on lambavilt 100% biolagunev ja kergesti pestav. Kuna vilt hoiab hästi nii kuuma kui ka külma, on sellel palju rakendusvõimalusi. Tooted on madala ökoloogilise jalajälje ja pika kasutusajaga,» selgitab Reet Needo.
Praegu on firma need.o.felt tootevalikus komplekt, mis koosneb Eesti savist tehtud kohvitopsist ja vildist ümbrisest. Seda «kooslust» tasub ühekordsetele joogitopsidele eelistada nii kodus, kontoris, linnas ringi liikudes kui ka matkates.
Reet Needo otsis sobivaid kohvitopse kaua, sest soovis ilmtingimata kasutada Eesti materjali ehk savi ja teha topsid sarnaselt ümbrisega käsitsi. Nüüd valmivad need.o.felti disainitud anumad Piusa savikojas, kedral «keerelnud» topsid põletatakse kõrgkuumusel. Seega on kaasaskantava topsi ja vildist ümbrisega komplekt üdini Eesti asi. Tootenimistus olevad suuremad vildist soojendajad sobivad igasuguse vormiga kohvi- ja teekannudele.
«Meie eesmärk on toota jäätmevabalt. Nimelt toimib süsteem suuremast väiksema poole. Valmistame vildist kanga, millest lõikame välja suuremate esemete elemendid. Pisematest vilditükkidest saavad aksessuaarid – võtmehoidjad, kõrvarõngad, mansetinööbid – ning kõige väiksemad jäägid lähevad patjade täitematerjaliks,» kommenteerib ehedaid materjale armastav naine, kelle eeskujud on oma loomingus lihtsuse, täiuse ja materjali ilu poole püüdlevad disainerid Piret Loog, Ellen Richardi kaubamärgi looja Kristi Pärn, Ülle Pohjanheimo jmt.