Vildist võlutud

Tiina Kolk
13.05.2019
Käsitsi töödeldes on võimalik vildile anda kohev ja pehme struktuur. | Tootja

Tartlanna Reet Needo asutatud tootemargi nimi need.o.felt tuleneb sõnamängust need a felt. Selle brändi moodustavad käsitsi valmistatud ehedast lambavildist termofunktsiooniga sisustuselemendid ja aksessuaarid.

Kõik algas sellest, et pärast kolmanda lapse sündi tahtis noor naine leida pere- ja tööelu vahel väärilist tasakaalu ning läks mullu Tartu Loomemajandus­keskusse ettevõtluskoolitusele. Saadud teadmiste hoos hakkaski Reet Needo tegutsema ja nüüd on need.o.felt end sisse seadnud Aparaadi­tehasesse, kus töötab teisigi disainereid.

«Käsitsi töödeldes on võimalik vildile anda kohev ja pehme struktuur. Peale selle on lambavilt 100% bio­lagunev ja kergesti pestav. Kuna vilt hoiab hästi nii kuuma kui ka külma, on sellel palju ­rakendusvõimalusi. Tooted on madala ökoloogilise jalajälje ja pika kasutus­ajaga,» selgitab Reet Needo.

Praegu on firma need.o.felt tootevalikus komplekt, mis koosneb Eesti savist tehtud kohvitopsist ja vildist ümbrisest. Seda «kooslust» tasub ühekordsetele joogi­topsidele eelistada nii kodus, kontoris, linnas ringi liikudes kui ka matkates.
Reet Needo otsis sobivaid kohvi­topse kaua, sest soovis ilmtingimata kasutada Eesti materjali ehk savi ja teha topsid sarnaselt ümbrisega käsitsi. Nüüd valmivad need.o.felti disainitud anumad ­Piusa savikojas, kedral «keerelnud» topsid põletatakse kõrgkuumusel. Seega on kaasaskantava topsi ja vildist ümbrisega komplekt üdini Eesti asi. Tootenimistus olevad suuremad vildist soojendajad sobivad igasuguse vormiga kohvi- ja teekannudele.
«Meie eesmärk on toota jäätme­vabalt. Nimelt toimib süsteem suuremast väiksema poole. Valmistame vildist kanga, millest lõikame välja suuremate esemete elemendid. Pisematest vilditükkidest saavad aksessuaarid – võtmehoidjad, kõrva­rõngad, mansetinööbid – ning kõige väiksemad jäägid lähevad patjade täite­materjaliks,» kommenteerib ehedaid materjale armastav naine, kelle eeskujud on oma loomingus lihtsuse, täiuse ja materjali ilu poole püüdlevad disainerid Piret Loog, Ellen Richardi kaubamärgi looja Kristi Pärn, Ülle Pohjanheimo jmt.

Tootja
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid