Kassisaba värvid ja mustrid

Kersti Jaigma
13.11.2018
Elina Freimuth soovitab tumedaid toone kasutada akendega välisseinas – kuna valgus ei paista otse seinale, ei mõju värv intensiivselt. Valgust peegeldavad vastasseinad on seevastu kõik heledad. | Terje Ugandi

“Meie hea koostöö baas on operatiivsus ja teineteise usaldamine,” ütleb sisearhitekt Elina Freimuth, kes seisab koos mööblimeistrist abikaasa Magnariga sisekujundus- ja mööblifirma Freims Studio taga. Tegusa tandemina töötatakse mitmete interjööriprojektide kallal, oma kätega on algusest lõpuni renoveeritud ka ühine kodu mõnusas Kassisaba asumis.

Freimuthite kodu asub Toompea ajaloolise eeslinna – Kassisaba vaiksel põiktänaval 1930. aastatele omases Tallinna-tüüpi majas. Insener Heinrich Tubergi projekteeritud kivitrepikojaga puithoone esindab juba esinduslikumat üürimaja võrreldes varem laialt levinud agulilaadsete korterelamutega. Kümnendi keskpaiga paremaid elutingimusi nõudev ehitusprogramm tõi kaasa edenenud sanitaarolud, avaramad korterid ja suuremad mugavused, nagu isiklik pesuruum, elutoast eraldatud köök, teenijatuba ning sisseehitatud panipaigad-sahvrid. Neljatoalises korteris oli peale tualeti olemas isegi vannituba, mis oli enamjaolt keldris asunud pesuruumiga Tallinna-tüüpi üürimajades üsna haruldane.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid