Värvikas kodu Kadriorus

Kersti Jaigma
15.10.2018
Lounge’ilikus elutoas on suur Mangi diivan, Meridiani diivanilaud Bongo ja Gino Sarfatti valgusti Flosilt. | Terje Ugandi

Kui noor neljaliikmeline pere endale uut kodu hakkas otsima, olid kaalukausil nii eramaja privaatsus kui ka kesklinna korteris elamise mugavused. Lõpuks langetati otsus vaikse ja rahuliku piirkonna ning kaunite vaadetega Kadrioru uuselamu kasuks, kuhu leiti suure terrassiga ruumikas korter.

Perele meeldis maja hea asukoht kesklinna, parkide ja koolide läheduses, kinnine roheline sisehoov ning ennekõike 150 ruutmeetri suurune katuse­terrass, mis oli juba iseenesest väiksema eramu õueala mõõtu. Läbi kahe korruse asuvas korteriski oli ruumi lahedalt – 190 ruutmeetrit.

Elamine soetati n-ö karbi kujul ja algse planeeringu järgi oli korteris seitse tuba: esimesel tasandil kaks avarat tuba koos köögiga, teisel korrusel magamistoad, pesu- ja saunaruumid. Terve hulk väikeseid ruume muutsid korteri aga visuaalselt kitsaks ja ebapraktiliseks. Lisaks tundus uutele omanikele ebaloogiline, et valgusküllane teine korrus on magamistubade ning hämaram, alumine tasand elutoa päralt. Seega otsustati kogu ruumiprogramm üle vaadata ja sõna otseses mõttes pea peale pöörata. «Soovisime avatud planeeringut ja võimalust elutoast ning köögist otse suurele terrassile astuda,» selgitab perenaine. Töö näis tohutu. Nõu ja abi saamiseks pöörduti Palazzo sisustussalongi ning sealse sise­kujundaja Airita Aimi poole (projektiga töötas kaasa Gea Grents).

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid