Miurio mustrimängud

Kersti Jaigma
13.05.2019
Rõõmsad tapeedimustrid. | Rita Assor

Kirkalt rõõmsameelseid värve ja mustreid armastav tekstiilidisainer ning fotograaf Rita Assor üllitas kevade hakul enda loodud kauba­märgi Miurio ökotapeetide kataloogi, kus esitletakse viimase kolme aasta jooksul sündinud tapeedimustreid. Uus prantsusepärane kollakasoranž palett ja terratsomustrid on värviküllased ning temperamentsed.

Ekspressiivse käekirjaga disainer ütleb, et trendide järgimise asemel eksperimenteerib ta julgelt erinevate motiivide ja koloristikaga. Mustrid valmivad nii akvarelli- ja söejoonistustena kui ka vektorgraafikas tehtud elementide ja mustridetailide abil arvutis; teinekord on uue süžee aluseks fragment disaineri enda fotodelt. Esimesed tapeedikollektsioonid said valmis aga naise EKA tekstiilidisaini magistritöö raames, kui disainer lõi mustriseeriad nimedega «Aas», «Mets» ja «Meri».

«Eestlane on trenditeadlik ja moekas inimene. Arvestades, kui suurt huvi tuntakse moeürituste ja -trendide vastu ning kui julgelt riietutakse seltskonnaüritustel, võiks sama suund kehtida ka sisustuses,» märgib Rita Assor. Disainer julgustab inimesi ­kasutama interjööris rohkem värve ja mustreid, sest need loovad positiivse meele­olu ja ­ergutavad loominguliselt mõtlema. Alustada tasub näiteks ühe ruumiala või seinaga. «Tundub, et tagasihoidlikust hallist ja beežist hakatakse tasapisi loobuma.» Miurio efektsed ja üllatavad seinakatted ei lase igal juhul ühelgi ruumil mornilt mõjuda. Peale tapeetide kavandab disainer samas võtmes diivanipatju jt sisustustekstiile, käsil on mitmed uued käsituft-tehnikas vaibadisainid.

Koostöös Saksa seinakatete tootjaga valmivad Miurio disaintapeedid on ­OEKO-TEXi sertifikaadiga fliistapeedid, mille materjal ei sisalda PVCd, plastitsiidi ega klaaskiude ning trükivärvina kasutatakse pleekimis- ja lõhnavaba tsellulooskummi. Tapeedid sobivad ka allergikutele.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid