Modernne luksus roosa ja halliga

Kaili Kannel
Diivan
01.08.2017
Targas majas asuv merevaatega korter on alates aasta algusest koduks Mihail Burõhhile, kes on Café Mademoiselle’i omanik, ja tema kaunile kaasale Viktoria Viitmannile, kes töötab Meritoni hotelli käibejuhina. | Terje Ugandi

Kui sisearhitekt Elina Freimuth Tivoli elurajoonis Pikksilma tänaval asuvasse majja korterit sisustama kutsuti, ühendas teda tellijatega juba pikem varasem koostöö. Kuna eelnevad projektid sujusid ladusalt ja heas üksteisemõistmises, otsustati, et pere uue kodu aitab kujundada samuti Elina.

 

Targas majas asuv merevaatega korter on alates aasta algusest koduks Mihail Burõhhile, kes on Café Mademoiselle’i omanik, ja tema kaunile kaasale Viktoria Viitmannile, kes töötab Meritoni hotelli käibejuhina. Paljud külla tulnud sõbrad ja tuttavad ütlevad, et paari kodus on tunda Café Mademoiselle’i atmosfääri – see näitab, et kohvikuketi kujundus (mille autor on Elina Freimuth) on loodud omanike näo järgi ning sama stiil valitseb ka pere kodus.

Korteri planeering jäeti suures osas samaks, nihutada tuli vaid paari seina ja ühe siseukse asukohta, mis oleks kööki liialt sisse trüginud. 106 ruutmeetril paiknevad esik, kaks vannituba, esinduslik kodukontor-kabinet, avar ja avatud elutuba-köök, magamistuba mahuka garderoobiga ning külalistetuba. Korteri seinad on neutraalset halli tooni, millele on sisustuses aktsendiks lisatud kübeke roosat ja vaske, mis mõjub väga värskelt ning luksuslikult. Kujundades Mademoiselle’i kohvikuid, kus hall toon toob eriti hästi esile roosa glasuuriga koogid ja kommid, jõuti väga loogiliselt otsuseni, et roosa tuleb ka kodus tuppa lasta.

Loominguline kodukontor

Peremehe esinduslikus kodukontoris püüab esimesena pilku efektne laud, mis telliti Itaaliast. Kui tühja tuppa esimesena saabunud mööbliese paika sai, tundus, et võib-olla oli peremees laua suuruse valimisega liiale läinud ja muud ruumi ei mahugi. Kui aga sisearhitekti joonise järgi valminud seinariiul üles pandi, loksus kõik paika.

Mihail räägib, et kodukontor on tema jaoks loominguline paik, kus sisustus toetab loovust ja pakub privaatsust, et tegeleda muusikaga, lugeda raamatuid ja mõtteid koondada. Kontori seina ja riiuli toon sulanduvad mõnusalt üheks ja nii ei teki ruumi värvikoloriidis liigseid nihkeid – riiulil eksponeeritud raamatud ja meened ise loovad mängleva värvinüansi. Mustad siinidel jooksvad laevalgustid lisavad ruumi täpselt paraja annuse maskuliinsust.

Efektsed valgustid

Kuna Mihaili ja Viktoria kodus võõrustatakse tihti sõpru, oli kindel, et kodus peab olema suur söögilaud. Eriti massiivse lauaplaadi ja metalljalgadega 2,5 meetri pikkune laud leiti Camel Mööbli salongist. Koduomanike üheks unistuseks oli ka köögisaar, kuid sellest tuli paraku loobuda, kuna suur laud vajab enda ümber ruumi ja õhku. Naljatades on aga sisekujundajaga juba kokku lepitud, et köögisaare saavad nad kindlasti oma järgmises kodus. Efektsed roosad valgustid söögilaua kohale leidis sisearhitekt. Rippvalgusti Bon Ton firma Torremato tootevalikust meeldis kohe ka pererahvale ja nii need söögituba kaunistama tellitigi. Viktoria juhib tähelepanu, et nendes valgustites on täiesti juhuslikult saanud kokku kodu põhilised värvid ja materjalid: roosa, hall, puit ja vask. Viimast on kasutatud kombineerituna klaasiga ka elutoa valgustites.

Magamistoa suursugune valge voodi peats, mis on valminud sisekujundaja jooniste järgi, tuleb hubasust loovate koorekohvi tooni seinte taustal kenasti esile. Minimalistlik ja üleliigsete detailideta ruum mõjub rahustavalt ning loob puhkamiseks ideaalse olustiku. Laest jäigalt rippuvad Flosi meeleoluvalgustid IC Light lisavad ruumile efekti.

Sisustamine kui hobi

Mihail ja Viktoria on nii oma kodu kui ka kohvikute ja hotelli sisustamist täiel rinnal nautinud ning ühisest huvist on välja kasvanud värskelt loodud ettevõte, mis hakkab just sarnastesse ühiskondlikesse ruumidesse mööblit tootma – ruumi loomise mõnusat protsessi soovitakse ka edaspidi vahetult kogeda.

Perenaine armastab sisustusaksessuaare ja nende valimisest on saanud hobi, mida ta ka oma Instagrami jälgijatega jagab. Riiulitel ja kapipealsetel on esindatud disainiklassika kõrvuti reisilt toodud või kingiks saadud meenetega. Selles kodus on alati midagi vaadata ja avastada ning mõni väike detail üllatab ja inspireerib ikka ning uuesti.  Elina lisab, et kuna omanike valitud on peaaegu kogu sisustus ning väiksemad aksessuaarid, on tulemus väga selle kodu elanike nägu.

Sarnased artiklid