Kodukontsertide toimumiskohtade leidmiseks kuulutas Jazzkaar välja avaliku kutsungi, kuhu kogunes ühtekokku üle 30 kodu Tallinnast ja kaugemaltki. Festivali turundusjuhi Eva Saare sõnul lähtuti kodude valikul põhimõttest, et need asuksid erinevates linnaosades ja oleksid võimalikult eripalgelised. Taimi ja Harry kodu seda kahtlemata on – ruumikas loft asub 1970ndatest pärinevas tootmishoones Kalamaja ja Kopli piiril ning pakub kolme lapsega perele hunnitut avarust ning vabadust. Akendest avanev tööstusmaastik on esialgu veel «kodustamata», kuid piirkonna kiire areng on üha lähemale jõudmas. Erinevatest perioodidest pärinevad tööstushooned haaratakse kasutusse, siia liiguvad ärksad ideed, uued asukad ja ärid.
Mõnus keskkond lihtsate vahenditega
Vahetu ja mõnus olemine võtab noore pere kodus vastu kohe välisuksel (loftilikkust ja urbanistlikku eluolu rõhutab tegelikult juba maja ümber olev keskkond asfalteeritud autoparkla, raudtee ja grafitiga kaetud tellisseintega). Esimesel korrusel asuva sissepääsu juures on avarad panipaigad rataste, surfivarustuse ning igasuguse loomingulise kila-kola hoidmiseks. Teisele korrusele jäävad kunagi kontoripinnana kasutusel olnud eluruumid. «Kuna ruumi on nii palju, pole me siin midagi eriliselt disaininud ega kujundanud,» märgib peremees. «Tahtsime lihtsate vahenditega ja aega raiskamata luua endale mõnusa elukeskkonna.»
Ilmatu suures elutoas on mugavaid istumiskohti, nurgakesi ja mööbligruppe. Ühes nurgas saab raamatuid lugeda ja muusikat kuulata, teises televiisorit vaadata või koroonat mängiga, pika vineerplaadiga söögilaua ümber mahub hulganisti sõpru ning teine laud täidab abilaua ülesannet.
Vanad asjad ja nutikad ideed
Peaaegu kogu mööbel on selles kodus n-ö teisel ringil, värvikad leiud pärinevad vanakraamikauplustest ja vanavanemate pärandi hulgast. Toredat retromööblit on kogutud varuga – nii saab mõne tooli või kapikese vajadusel välja vahetada või lisada. «Me pole teadlikult tahtnud uusi asju osta ning vintage-mööbel on siia samuti kogunenud tasapisi, mitte aktiivselt otsides,» räägib pereisa.
Vineerist köök lasti valmistada sõprade puidutöökojas ning kappinuppudeks kasutati ära sahtlis seisnud vanad erivärvilised nahanäidised. Metallist raamaturiiul pärineb ühe vana kohviku inventari hulgast ning see ootas aastaid oma uut funktsiooni. Suurde ruumi aitavad kodusust tuua humoorikad detailid – kuskil on laetalade all surfilaud, toekale postile on naelutatud suusad ning diivanite kohal ripub roheline helendav väljapääsutähis.
«Jätsime palju asju nii, nagu need siia kolides olid,» räägivad noored. «Alles jäi tööstuslik kontorivalgustus ja põrandakatted. Oleksime ju võinud asendada valgussiinid ning panna maha laudpõrandad, kuid siis mõtlesime: milleks! Korralikult viimistletud ja lõplikku muljet pole sellises kohas ehk vajagi saavutada.» Mõnusalt boheemlaslik ja loominguline atmosfäär valitseb siin kodus igal sammul! Väikesel seltskonnal on sellest meeleolust ning heast muusikast võimalik osa saada aprilli lõpus, kui noor pere kutsub muusikasõpru oma elutuppa kodukontserdile.