Miljööväärtuslikul alal asuv hoone on ehitatud 1930ndatel. Korteri uued omanikud suhtusid vanasse austusega, säilitasid, mis seda vääris, ja lisasid vajaliku koguse nüüdisaegset sisustust. Kortermaja ei jää otseselt kaitsetsooni ja seetõttu oleks võinud rahulikult vanad aknad-uksed välja vahetada. Arhitektuuri ja muinsuskaitse haridusega omanikud aga seadsid endale eesmärgiks võimalikult vähe lõhkuda.
Kui tihtipeale teevad inimesed otsuseid mõjutatuna müügimeeste pakkumistest ja lubadustest, siis siin tehti valikud teadlikult. Remontimata korter oli ostmise hetkel räämas, seinu katsid vanad luitunud tapeedid ja põrandat saepuruplaadid. Korter andis võimaluse uusi lahendusi proovida ja ise remontida. Esmalt vaadati üle planeering. Kuna korter on väike (41,3 m²), tuli eriti hoolega läbi mõelda ruumipaigutus. Pere vajadustest lähtudes arvestati erinevate panipaikade ja riiulite olemasoluga.
Kodu oma kätega
Korteri eripäraks on kaks välisust – see on tingitud endisest tuleohutunõudest, mis kehtis puidust trepikojaga hoonetele. Hoovipoolse sissepääsu juures asus alguses köök ja puupliit. Nüüd on selles osas moodne vannituba ja garderoob, mis on omavahel eraldatud kamberplastist seinaga. Peasissepääsu juures oleva väikese funktsioonita ruumi ja elutoa vahelist ukseava laiendati, et luua avatud köögiga elutuba. Akende restaureerimisel olid abiks isiklikud kontaktid, sest head restaureerijad on hinnatud ja järjekorrad pikad. Akende viimistlusel kasutati linaõlivärvi. Uste renoveerimist nii põhjalikult ette ei võetud, piisas vaid uue värvikihi pealekandmisest. Põrandalauad lihviti ja õlitati, vannitoas asendati halvasti säilinud lauad korkmatiga. Seinu kattev lubikrohv vajas kohati veidi parandamist, kuid oli üldiselt heas korras.
Värvid, värvid, värvid
Maalermeistri omanikud Kati Männik ja Reesi Sild kasutasid korterit uute värvide katsetamise paigana. Kasutatud on erinevaid loodusvärve vastavalt ruumi iseloomule. Elutoa seinte katteks valiti seinavärv Ella, sest see peab hästi koormusele vastu ja on kergesti hooldatav. Värvile annab elastsust linaõlivärnits, tugevust tselluloosliim ja katvust kriit, mahe toon saavutatakse naturaalse pigmendi lisamisega. Kui loodusvärvide puhul tuleb üldjuhul ise pigmentidega katsetades sobiv toon kokku segada, siis Kati Männik ja Reesi Sild on selle töö juba ära teinud.
Hea Maja Poes pakuvad nad 12 tooni valmis segatud naturaalseid seinavärve, mis on heaks alternatiiviks mitte nii keskkonnasäästlikele tavavärvidele. Valida saab kuivsegude hulgast, mida kasutades tuleb pulbrile vett lisada, või valmisvärvide hulgast. Praegu teevad nad sisearhitektidega koostööd, et leida veel moodsaid ja populaarseid toone. Taimemotiividega muster kanti seintele mustrirulli abil. Sobiva motiiviga rull telliti Inglismaalt, disaini autor on The Painted House. Rulliga võib kanda mustreid seintele, mööblile, kangale ja paberile. Kõik rullid on korduvkasutatavad ja neid on võimalik rentida Maalermeistri poest. Rullitehnika on hea alternatiiv tapeedi kasutamisele ja kuna pealekandmise tehnika on lihtne, saab sellega hakkama igaüks.
Esiku seinu katab munaõlitempera, mille erkkollane toon on aktsendiks muidu mahedale siseviimistlusele. Magamistuppa valiti pastelse tooniga kaseiinvärv Anna, mis on tugevuse ja vastupidavuse saavutamiseks kaetud pronksipulbrit sisaldava kaseiinlasuuriga. Kaseiinvärvi toonid ongi heledad, pastelse tooni annab täiteainena lisatud kriit. Kaseiinvärviga viimistletud pinnad jäävad kaunilt valgustpeegeldavad, lasuur annab viimistletud pinnale ka läbikumava ilme.
Vannitoas on kasutusel lubikaseiinvärv, mis sobib hästi niisketesse ruumidesse. Lubjasisaldus muudab värvi vees lahustamatuks, andes värvipinnale tugevuse ja muutes selle niisketes tingimustes vastupidavaks ja märgpuhastatavaks. Lubi kui antiseptik pikendab valmisvärvi säilivust ja parandab vastupidavust hallituse tekkele.
Kui korteri seinad-laed-põrandad on restaureeritud ja kaetud looduslike värvidega, siis sisustus on enamjaolt vastukaaluks moodne. Siinkohal langes valik Ikea kasuks – sealt on pärit nii metallist köögimööbel, keraamilised valamud kui ka voodi. Elutoariiulid ja köögikapid valmistas puussepp Uno Õunapuu arhitekt Tiit Silla jooniste järgi. Elutoamööbel on ostetud Rootsi vanakraamioksjonilt.