Darja Popolitova: “Mulle ei meeldi teha ühtki asja natuke”

Tiina Kolk
15.10.2018
Darja Popolitova oma teises kodus ehk ateljees Hobusepea tänavas. | Terje Ugandi

Käesoleval aastal jätkub andeka kunstniku ja disaineri Darja Popolitova (28) tähelend. Tema tööd valiti märtsis Münchenis toimunud ehtekunstimessile Schmuck 2018, seejärel ostis Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum oma kollektsiooni viis tema loodud ehet, suvel pälvis andekas autor kõigepealt kultuuriministeeriumi kultuuristipendiumi ning seejärel Lions Club Tallinn Hansa asutatud Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi. Augustis tuli ta disainerina rahva ette kollektsiooniga “Connectawman”.

Praegust Eesti Kunstiakadeemia (EKA) doktoranti ja külalisõppejõudu ­Darja ­Popolitovat paelub digitaalne intiimsus – mis on loodud tehniliste vahenditega – see, kuidas inimesed seda füüsiliselt tunnetavad ja kuidas see nende käitumist mõjutab. Schmucki raames toimunud moodsa ehtekunsti platvormi “Current Obsession” seminaril arutles ta online-meedia võimaluste ja väljakutsete üle ehete loomeprotsessi, esitluse ja vahendamise kontekstis.
Aga veel varem, veebruaris eksponeeriti Stockholmis tema loodud prosse sarjast “Kahe draama” 13 Eesti ­ehtekunstniku rändnäitusel “Udujutt”. Järgmise aasta märtsis saab seda välja­panekut ­näha Riias.
 

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid