Klaarid kontrastid

Diivan
08.11.2017
Tume mööbel
Tume mööbel toob tuppa vormi ja värvi. | i29 Interior Architects

Hollandi disainibüroo i29 on rahvusvahelist tuntust kogunud terviklikult kujundatud interjööridega, mis ei sõltu moesuundadest, ülikallitest materjalidest ega tehnikaimedest. Helge katusekorter Amsterdamis on üks stuudio värskemaid töid ja häid stiilinäiteid.

 

Katusekorter asub Amsterdami populaarses piirkonnas de Pijp, kus kitsad tänavad on täidetud värvikate kohvikute, restoranide ja poekestega. Peale suurepärase asukoha ei jätnud korter esmapilgul erilist muljet: elumaja kahte ülemist korrust hõlmavas korteris oli mitu tillukest tuba, ruumid olid pikalt remontimata ning vähese valgusega. Stuudio i29 sisearhitektide eesmärk oli avada ruumi nii palju kui võimalik ning lubada sisse päevavalgus.

 

120 ruutmeetri suuruse korteri esimesele tasandile kavandati avatud köögiga avar elutuba, teisele korrusele kaks magamistuba ja vannituba. Kui vaheseinad eemaldati, sai elutoast üks suur avatud ruum, kuhu kuuest kõrgest aknast tulvab õhku ja valgust. Avarustunnet rõhutavad heledad seinad, põrandad ja laed. Erinevaid materjale ja värve valiti ruumi vähe, aga seda hoolsamini. Valgeks värvitud seinu ja helehalli põrandat täiendavad naturaalsest tammespoonist paneelid ning tume mööbel. Rahuliku värvinüansi lisavad helesinised kardinad ja samas toonis kunstiteos seinal.

Elutoa ühte pikka seina projekteeriti kõrged sisseehitatud kapid, mis kulgevad ühtses stiilis läbi köögi, elu- ja söögitoa. Igas tsoonis täidavad seinakapid oma kindlat funktsiooni: elutoaosas on lahtised riiulid vaasidele jt aksessuaaridele, koht televiisorile ning sahtlid asjade hoidmiseks. Köögis jäävad tammepaneelide taha köögitehnika ja kõrged köögikapid, söögitoatsoonis avatud riiulid nõudele. Riiulitel eksponeeritu saab vajadusel peita suurte paneelide taha, mis liuglevad siinidel köögist söögituppa ja vastupidi. Erinevate lahtiste mööbliesemete asemel laseb seinatäis kappe mõjuda elutoal puhta ja klaarina.

Õhulises interjööris on jõuliseks ja konkreetseks aktsendiks must köögisaar, mis tsoneerib ruumi ja mille taga saab baaripukkidel istuda. Pidulikemaks õhtusöökideks kaetakse pikk laud rõdule avanevate akende ette. Köögisaarega samas mahus seina tagant tõuseb trepp teisele korrusele. Katusealusesse seati sisse kaks magamistuba ja vannituba, tualettruum ning panipaigad. Kogu korruse seovad tervikuks nähtavale jäetud puidust laekonstruktsioonid ja valge värvitoon. Valgeks värvitud talade rustikaalsust täiendavad põrandale valitud laiad tammelauad.

Vannitoas jätkub sarnaste materjalide ja sisseehitatud sisustusega loodud terviklik ruumimulje. Ühtse plokina on kujundatud vann ja valamu, mis on valmistatud vormitavast tehismaterjalist HiMacs. Hommikuvalgusest üleujutatud interjööris hakkavad värsked kontrastid kaunilt kokku kõlama, luues täiusliku tasakaalu väljapeetult minimalistliku stiili ja koduse hubasuse vahel.

 

Sarnased artiklid