Tekstiiliutoopiad

Diivan
14.12.2018
Jõulised värvid ja mustrid ergutavad loovust ning süstivad positiivsust. | Messefrankfurt

8.–11. jaanuarini 2019 peetakse ­Frankfurdis suurimat rahvusvahelist tekstiilimessi ­Heimtextil.

Aasta esimene suurmess teeb sissevaate sisustustekstiilide valdkonda ja uurib laiemalt uusi suundi interjööridisainis. Esitletakse uuenduslikke lahendusi ja värskeid värvi- ning mustritrende. Väljapanekul saavad kokku tootjad, disainerid ja arhitektid, edasimüüjad, hotellikettide esindajad ning kõik huvilised, keda paelub tekstiilide ­rikas maailm. Näha saab erinevaid materjale alates dekoratiiv- ja mööblikangastest kuni ­magamistoa-, vannitoa- ja lauatekstiilideni, samuti seina- ning aknakatete lahendusi.

Disainisõpradele tõotab huvipakkuvamaks näituseks kujuneda aastate 2019–2020 tekstiilitrende tutvustav väljapanek, mis kannab seekord nime “Utoopia suunas”. Grupp rahvusvahelisi trendiuurijaid on kokku pannud kaasahaarava ülevaate värvidest, materjalidest ja ideedest, mis järgnevatel hooaegadel kanda kinnitavad.
Analüüsis toetutakse suundumustele ja muutustele ühiskonnas, mis kajastuvad ka esemelises maailmas meie ümber. Uue utoopia otsingutele keskenduv näitus koondab neli teemat ehk trendi, mis keskenduvad taktiilsete materjalie rollile digi- ja sotsiaalmeedia ning üldise ebakindluse ajastul.
heimtextil.messefrankfurt.com

Sarnased artiklid