Pastelne puhkus

Kersti Jaigma
15.10.2018
Huvitava värvikontseptsiooniga butiikhotelli Redstone numbritoa interjöör. | Annvil

Riia vanalinnas avas hiljuti uksed 11 numbritoaga butiikhotell Redstone, mis vastukaaluks keskpäraste majutusasutuste hallusele pakub suisa pastelset värviteraapiat.

Huvitava värvikontseptsiooniga hotelli interjööri on loonud Läti sisearhitektuuribüroo Annvil eesotsas sisearhitekt Anna Butelega. Väikesele butiikhotellile omaselt on kõik 11 numbrituba pisut erineva kujunduse ja mõnusate vanalinnavaadetega. Omaette läbiva tonaalsuse on saanud ka hoone kuus korrust. Vaikses monokroomsuses hakkavad mängima valgus ja varjud, mis loovad tavapärasest erilisema ruumimeeleolu ja -tunnetuse.

Värvilahenduse lähtepunkt on esimesel kahel korrusel asuv restoran St. Petrus, mis on andnud ühe pastelse värvinüansi – roosaka, helesinise või valkja – igale järgmisele korrusele. Ühtlaselt aprikoosikarva või taevasinist tooni ruumis sulavad seinad, laed ja sisustus üheks, tekstuurid puuduvad ning ruumipiirid kaovad. Seal pole ühtegi juhuslikku pisiasja ega liigset detaili. Killuke intensiivsust lisavad üksnes lahtise mööbli tooninüansid. Ülejäänu on puhas ja lakooniline foon, mis tõstab ­tähelepanu keskpunkti ruumis viibija ehk hotelli külalise. Hellitavalt mahedatesse värvidesse on samavõrra meeldiv sulanduda ja jätta kiirustav linnarütm ukse taha.

Hotellihoone ise on üks väheseid uusehitisi, mis on kerkinud Riia ajaloolisesse linna­südamesse. Moodne arhitektuur pälvis hiljuti Läti aasta arhitektuuripreemia.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid