Tallinna lähistel asuv eramu on ehitatud 1990ndate alguses ja praegused omanikud ostsid maja kümmekond aastat tagasi. Üsna suure ja avatud pinnaga eramu polnud küll tänapäeva mõistes kõige ökonoomsem, kuid sellele vaatamata hea ehituskvaliteediga. Samuti võlus pererahvast avar krunt ja privaatne asukoht tupiktänava lõpus.
Arhitektuurselt on ruumid kahtlemata omapärased, kandes selgelt ajastu pitserit. Siin leidub palju 1980ndate lõpus ja 90ndate alguses armastatud geomeetrilisi vorme: kaari, kolmnurki ja eri kõrgusel olevaid silluseid. Tollasesse aega jäi ka pruunides, kollastes ja lillades värvitoonides kujundus, mis uusi omanikke maja ostes vastu võttis. Koos sisearhitekt Aet Pieliga võeti ette kerge remondikuur, mille käigus interjöör valge värvi abil puhtamaks ja selgemaks saadi.
Kaared ja klassika
Praeguseks on esimesest remondist möödunud kuus aastat, lapsed kodust lahkunud ja üks eluetapp justkui läbi käidud. Taas oli sobiv hetk anda kodule uus ja värske ilme. Kuna esimesel korral suuremaid ümberehitusi ei tehtud, otsustati seekord vahetada välja vanad põrandad, ehitada uus kamin ja vaadata üle valgustus. Omal ajal kapitaalselt ehitatud arhitektuursete lahenduste ja ruumiprogrammi kallale siiski ei mindud ja palju maja ehitusajast pärinevat jäi alles: näiteks kaarekujulised uksed ning avarat trepihalli ja elutuba eraldav kaaristu.
Koostöö sisearhitekti ja tellija vahel klappis juba esimesel korral ning hea teineteisemõistmine jätkus ka nüüd. Kuna ruumid on suured ja avarad – eriti esimesel korrusel –, toodi interjööri kodusust ja hubasust soojema värvigamma ning klassikalises stiilis mööbliga.
Sinine tuba
Perenaise sooviks oli saada üks sinine tuba ning selleks sai avar ja esinduslik elutuba. Sinised diivanid telliti otse Belgiast, firmalt JNL, sinistes toonides vaip ja kardinad leiti Smartexi tekstiilisalongist. Kõrgläikelise pinnaga puhvetkapid valmisid eritööna sisearhitekti jooniste järgi firmas Andri Sisustus. Sobiva seinatooni leidmisega nähti omajagu vaeva, läbi prooviti erinevaid värve, enne kui jõuti põneva sinakashalli toonini, mis mõjub rahulikult ja elegantselt.
Kunstivaliku, mis paneb šikile eluruumile justkui täpi i-le, on aidanud teha kunstnik ja sisearhitekt Andro Kööp. Mahe tonaalsus jätkub köögis, kus klassikalise joonega Castagna köögimööbel on praegu interjöörimoes valitsevas pastelses paletis. Hallikasroosad kapipinnad loovad meeldiva värvimulje koos looduskivist tööpinna ja hallikaks peitsitud tammepõrandaga.
Õdus tumehall lounge
Kui esimese korruse värvivalikutesse jookseb hall sisse õrnades varjundites, siis keldrikorrusele sisustatud töö- ja puhkeruumis valitseb hall täies uhkuses. Ka sisutus on siin kargem ja modernsema joonega. Vähese loomuliku valgusega ruumis asus varem piljardilauaga puhkeruum, mida pere praktiliselt ei kasutanud. Nüüd on võimalik mõnusas lounge’is teha tööd, puhata või lugeda raamatut (raamatud ootavad äsja valminud ruumis veel riiulitele lahti pakkimist). Perenaise sõnul on siia alati hea tulla − suuresti avatud ruumidega majas mõjub hall tuba õdusa pesana.
Põhjalikult uuendati kõiki maja pesu- ja tualettruume. Saunakompleks on sumedates loodustoonides, mida omakorda rõhutab keraamilise plaadi puukooremuster. Esimese korruse sisseehitatud mööbliga tualettruum – kuhu on mahutatud ka pesumasinad − on seevastu hele ja huvitavate plaatidega, mis moodustavad põrandale ja seintele kauni geomeetrilise mustri. Mõni tuba veel ootab remonti ja osa mööblit soovitakse välja vahetada. On selge, et vana korda tegemine võib olla tihtipeale aeganõudvam ja keerulisemgi kui uue ehitamine. Kuid mis tahes põhjustel suurem või väiksem remont ette võetakse, peab selle tulemuseks olema paremini korraldatud, mõnusalt elatav ning elanike maitsele ja soovidele vastav interjöör. Selles kodus on see kenasti saavutatud.