Kalamaja südames, vanas paekivimajas ühes Kotzebue tänava sisehoovis asub esimesel korrusel sisearhitekt Galina Burnakova loodud interjööriga korter, mis on kummardus disainiklassikale ja ehedatele materjalidele. Esimese korruse korteril on eraldi sissepääs ja väike terrassinurk, mis loob oma maja tunde majaga seonduvaid kohustusi siiski kaasa toomata. Kui omaniku soov oli, et räämas paekiviseinte vahele sünniks parim sisearhitektuuriline lahendus ja korter saaks sisustatud nüüdisaegse disainiklassikaga, siis ruumi seinte ja lagede puhul prooviti võimalikult palju jälgida põhimõtet, et kasutatakse ja eksponeeritakse võimalikult palju olemasolevat ning lisatakse võimalikult vähe uut.
Kodu ei saa valmis ühe päevaga ja nii on ka selle korteri valmimine olnud pikk protsess. Kõigepealt olid ainult seinad ja lagi. Esimesed neist olid nii halvas korras, et päris igal pool ei õnnestunud vana tellist enam päästa. Nii tekkiski kombinatsioon tellisest ja puidust. Ent ikkagi jäi telliseid puudu ja elutuba esikust lahutava väikese garderoobi jaoks käis ehitaja vanu telliseid otsimas mujalt.
Tasakaal vana ja uue vahel
Lagi oli perfektne ja selle peitmine ei tulnud kõne allagi. Laevalgustite paigaldamise jaoks joonistas interjööri kaasautor Gert Sarv industriaalse väljanägemisega torusüsteemi, mille jaoks leidis ehituse projektijuht Madis Ajja kõik vajaliku ehituspoest.
Mõnevõrra keerulisemaks osutusid uksed, mida korteris üldse polnud, ent mida siiski väga vaja oli. Külaliste tualeti, vannitoa ja kodukontori ukse puhul mindi uute ostmise teed, magamistoale leidis aga ehitaja majesteetlikud kahepoolsed vanad uksed. Ukseavad ehitatigi nende uste järgi, mis hiljem valgeks värviti. Mööblit valides oli algusest peale selge, et vanade väärikate seinte vahele tuleb kaasaegset disainiklassikat ja head Eesti disaini täis kodu. Pole midagi meeldivamat silmale ja käele kui hea töömehe oskuslikult loodud mööbel, milles on tunda nii disaineri loomingut kui ka meistrimehe laitmatut teostust. Aap Piho (Warm North) suur söögilaud ja diivanilaud just seda tunnet tekitavadki.
Need ei ole küll eritellimusel selle korteri jaoks loodud, kuid iga laud valmib interjööri arvestades. Ehkki proportsioonid ja materjalid on disaineril paigas, antakse reeglina puidule õliga vajalik värvitoon just selle asukohta arvestades. Nii ka selles korteris, kus puitmööbli puhul võeti aluseks põrandatoon. Puitpõrand on kaunis ega vaja otseselt «riidesse panemist», ent diivani ette valis peremees ikkagi valge karvase vaiba, kogu korteri maskuliinsust tasandava, kuhu sisse on diivanil istudes mõnus varbad peita. Televiisor vaatab samas suunas kaminaga ja diivanil vedeledes saab otsustada, kumma valgel oma õhtu veeta.
Kodu elu nautimiseks
See kodu liidab endas täiuslikult avarate loftide võlu, pakkudes siiski võimalust ka omaette privaatsemasse magamistuppa tõmbuda, millest omakorda pääseb otse vannituppa. Selle privaatse oaasi olemasolu võikski külaliste eest saladuseks jääda, kui selle üks elutoa poole avanev nurk poleks klaasist. Korteri sügavamas nurgas nappis valgust, mis avaraid tehaseruume korteriteks jagades on kõige tüüpilisem probleem üldse, ning vannituppa päevavalguse aimduse ja kerguse lisamiseks otsustati läbikumava klaasi kasuks.
Peale vannitoa on korteris ka eraldi saun ja duširuum, kus on arvestatud ka külalistega – seetõttu on sinna näiteks kaks dušši paigaldatud. Leilisauna ürgeestlaslikule on toredaks sissejuhatuseks Veiko Liisi dolomiidist nagid duširuumi seinal. See on veel kord kinnitus, et iga ruutmeeter sellest korterist on mõeldud nii elu kui ka disaini nautimiseks.