Rannaliivast ja meretuultest inspireeritud

Tiina Kolk
10.10.2021
Monika Pärnsalu

Eestimaa võrratust loodusest – meie liivarandadest, kosutavatest tuule-hoogudest ja soojadest suveõhtutest virgutust saanud Põhjamaa Portselani disainer Monika Pärnsalu kujundas põhjamaist lihtsust ja meelerahu väljendava õhtusöögikomplekti Harena.

 

«Harena on ladina keeles liiv. Valged nõud on nagu liiv ja nende kumerused on kui taandunud merelainetest liivale jäänud jäljed. Amuse-bouche-nõude sarjast Fructus meenutab rannast leitud kivi, teokarpi, austrit või hoopis kauna,» kommenteerib Monika Pärnsalu.

Uude õhtusöögikomplekti kuuluvad kaks portselanist eelroataldrikut ja suur kahekordse põhjaga praetaldrik ning lisaks efektsavist amuse-bouche ehk eesti keeles peakoka tervituse anum. Komplekt on valmistatud Saksa portselanist valamise tehnikas ja efektsavist voolimise töövõtteid kasutades.
Valge portselani piimjas värvus tuleb läbipaistva glasuuri all suurepäraselt esile. Disainer plaanis luua ühteaegu midagi lihtsat ja samas pakkuda täiesti uut vormilahendust igapäevasele taldrikule. Minimalistikus stiilis õhtusöögikomplekti on kerge kokku sobitada teiste nõudega.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid