Popp ja noortepärane: noore linnainimese kodu

Kersti Pikk
Diivan
01.11.2016
home-decor-kitchen
Magamistuppa toovad pehmust ja meeleolu julgetes värvides tekstiilid. | Terje Ugandi

Sisearhitekt Elina Freimuth (Freims Studio) on linna südames asuvasse uude moodsasse kortermajja kujundanud noore linnainimese kodu. Kahetoaline hele ja valgusküllane korter on sümpaatseks taustaks Eesti disainile ja värvikatele esemetele.

Aktiivne südalinnapiirkond, kus ümberringi asuvad kohvikud, restoranid, poed ja teatrid, on atraktiivne elupaik tegusale urbanistile, kes oskab hinnata nii häid maitseid kui ka head disaini.  Just sellisele trenditeadlikule noorele mõeldes sisustati ühe magamistoaga pisike korter hiljuti valminud esinduslikus elamus. Korter asub kõrgel teisel korrusel ja suurtest akendest tulvab interjööri mõnus valgus ning avanevad kaunid vaated. Eluruumi dominandiks on kaks suurt ekraanakent, mis raamivad vaadet üle tänava asuvale 1940ndatest aastatest pärit ajaloolisele hoonele. Pisut kulunud fassaad ja dekoorielemendid loovad akna taga lausa maalilise kompositsiooni, tuues nüüdisaegsesse interjööri toredaid kihistusi ning erinevate ajastute ja keskkondade segunemise. Samas jääb vastasmaja piisavalt kaugele ja privaatsuse pärast pole tarvis muretseda. Akende ees olev valge tüllkardin on valitud interjööri pehmust tooma, mitte valgust ja vaateid varjama.

Paindlik ja nutikas

Kuna see on rendipind, ei sekkutud korteri planeeringusse, paika jäi ka põrandate, seinte ning tualettruumide viimistlus. Sisearhitekti kavandite järgi valmis magamistoas eraldi seinaosa taha jääv tammespoonist garderoobisisustus, seina- ja põrandariiulid ning köögimööbel. Köögisisustus on valmistatud kergest vineerist ning see haakub helge ja noortepärase ruumiideega. Samuti peab väike ruum olema paindlik ja funktsionaalne ning seetõttu kavandas Elina Freimuth köögisaare nutikalt mobiilsena. Riiulite ja suure tööpinnaga köögisaar on ratastel ning seda saab vajadusel ruumis ringi paigutada. Vineerist on tehtud ka seinariiulid, madal aknaalune riiul-pink ning esikugarderoobi sisustus. Eritellimusmööbli valmistas Magnar Freimuth Freims Studiost. Lükanduste asemel varjavad panipaika kvaliteetsest hallist kangast kardinad. Tekstiili kasutamine garderoobiriiulite ees on praktiline ja kena, seda iseäranis väikeses kodus või rendipinnal, kus tuleb mõelda ratsionaalsetele lahendustele.

 

home-decor3
Esimese asjana Eesti disaini kõrval püüab elutoas pilku suur ekraanaken ja aknast paistev maaliline vana kivimaja fassaad. | Terje Ugandi

Värviline Eesti disain

Mööblit on korteris täpselt nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik ning sisustust valides mõeldi ennekõike Eesti disainile. Nii ongi elutoas Oot-ooti diivan ja tugitoolid Cosmo, Warm Northi diivanilaud ning Annike Laigo värviline vaip. Laes ripuvad disainer Mihkel Möldri ja Oot-ooti valgustite Flot esimesed prototüübid. Põrandavalgusti Trix autor on Tõnis Vellama. Väikeses magamistoas on parajalt ruumi voodile, kummutile ja garderoobile. Viimane on jagatud kaheks: voodi kõrvale jäävad tekstiili taha varjatud kitsad riiulid ning suurem garderoob asub eraldi seinaosa taga. Lihtsas valgete seintega toas loovad meeleolu erksad tekstiilid: Annike Laigo vaip ja Mare Kelpmani pleedid Terra. Voodi kõrval seinal on lugemislampideks PULOdisaini stiilsed puidust valgustid.

Valgete seinte ja heleda tammepõrandaga korteris on loodud võimalus muuta sisustuse ja tekstiilide abil interjööri ilmet.
Sisearhitekt on leidnud rõõmu värviliste esemete ja Eesti disainiga mängimisest, et ruum ilmekalt elama panna, ning noored elanikud saavad nautida särtsaka ja paindliku ruumi võimalusi ning ilu. Värvidega pole kokku hoitud ja võib arvata, et aeg lisab neid ruumi veel – raamatute, kunsti jt detailide näol.         

Sarnased artiklid