Suurlinlikku sarmi Tallinna tuiksoonel

Kersti Pikk
Diivan
01.07.2016
Magamistubades on New Yorgi korteritest inspireerituna tervet põrandat kattev vaipkate. Öökapi asemele sobivad hästi marmorplaadiga lauakesed firmalt Zuiver (salong Dectona), millel ilutsevad efektsed Kartelli valgustid. | Tõnu Tunnel

Ei tule just sageli ette, et täielikult möbleeritud korter on sissekolimiseks valmis juba siis, kui maja ise on veel sõna otseses mõttes tellingutes. Linna tuiksoonel – Tartu maanteel – üsna pea valmivas korterelamus on uute omanike ootel sisearhitekt Helen Kolksi kujundatud elegantne neljatoaline näidiskorter.

 

Tallinna südalinna läbiv Tartu maantee on tasapisi uut ilmet võtmas, katkematu liiklusega tuim magistraal on asendumas tänavaga, mida ääristavad linlikku tihedust loovad äri- ja kortermajad. Uued elamud ja korterid on mõeldud inimestele, kes hindavad kiiret elurütmi ja killukest pealinna kosmopoliitsust, mida pakuvad mööda tuhisevad autod, linnatuled, -vaated ja -helid.

City Residence’i nime kandev elumaja Tartu maanteel just sellist suurlinlikku meeleolu pakkuda püüabki. Maailma metropolidest inspireerituna tuleb hoonesse topeltkõrge avar ja esinduslik fuajee ning portjeeteenus, klaasitud rõdud ja katuseterrassid. Nüüdisaegne ja avatud elustiil väljendub korterite suurtes maast laeni akendes.

Maailmale avatud kodu

Läbi maja ulatuvas ruumikas korteris on neli tuba, kolm suurt rõdu ja kaks vannituba. Ehkki ruutmeetritelt avara perekodu mõõtu, on Helen Kolksi kujundatud apartemendis pigem nooruslikku ja trendikat, ehk isegi stiilselt poissmehelikku joont. Interjööris on tunda maja asukohast – ühteaegu mugavalt ja kiirelt pääseb siit nii linnakeskusesse kui ka lennuajaama ja sadamasse – ning arhitektuursest kontseptsioonist tulenevat linlikku tukset ja olemust. Rahulik perekesksus või romantiline hubasus siinse atmosfääriga justkui ei haaku. Korteri suured kõrged klaaspinnad mõjuvad ekstravertselt ja interjööris kasutatud heledad toonid võimendavad ruumide avatust veelgi.

Kroomitud detailid lisavad edevust

Esikust pääseb valgusküllasesse elutuppa, mis moodustab koos köögiga ühtse avatud ruumi ja on mõtteliselt jaotatud kaheks tsooniks. Köögi süda on suur köögisaar, mille ümber valmistatakse toitu ja ka süüakse. Elutoapoolel on lõõgastumiseks suur Softrendi nurgadiivan, millel pikutades saab nautida tänavavaateid või kiigata televiisorit. Et ruum visuaalselt puhtama ja terviklikumana hoida, kinnitati televiisor suurele puitpaneelile, mis kordab põranda viimistlust.

Skandinaavialikult valgete seinte ja heleda tammepuidu kõrvale astuvad edevama noodina kroomitud detailid. «Viimastel aastatel popid pehmed vasekarva metalliktoonid poleks korteri stiiliga hästi kokku kõlanud,» arutleb sisearhitekt. Karge ja efektne kroomitud pind toetab aga hästi nägemust uudsest, moodsast ja värskest kujundusest. Läbiva värviaktsendina on siia-sinna puistatud siniseid aksessuaare ja tekstiile.

Killuke newyorgilikku luksust

Peale metallikpindade annavad väikese annuse luksust ja glamuuri esikusse ning magamistubadesse valitud Eichholtzi peeglilauad ja konsoolid. «Minu loodud interjöörides klassikalist stiili just tihti ei kohta, kuid siin on glämmi ja moodsa piiril olevad mööbliesemed igati omal kohal,» lisab Helen Kolks.

Newyorgilikku luksusetaotlust aimdub ka vaipkatetega magamistubadest. Tervet põrandat kattev siidine vaip teeb magamistoast nauditava ruumi, kus pärast ärireisilt või linnamelust naasmist on tõeliselt mõnus välja puhata.  Kahte vannituppa mahuvad erilahendusega vannitoamööbel, seina sisse süvistatud riiulid, vann ja dušinurk. Praktilise külje pealt on esikus olemas eraldi majapidamisruum ja peegelustega garderoobikapid. Moodsast elustiilist rääkides on iseenesestmõistetav, et korterisse on sisse seatud nii nüüdisaegsed tehno- kui ka targa kodu lahendused.

 

Sarnased artiklid