Raekoja platsil nn Jegorovi majas (ehitatud 1924. aastal, arhitekt A. Perna) asuva korteri soetasid välismaalastest omanikud ennekõike väga hea asukoha tõttu. Akendest avanevat unikaalset vaadet käiakse imetlemas paaril korral aastas: talvel, mil Raekoja plats on jõulutulede säras, ning ajal, mil väljak täitub südasuvise saginaga. Uute omanike sooviks oli moodne, avar ja mugav elamine, millele annaks hoogu julge ja rõõmus värvikasutus. Ülejäänud valikutes ja otsustes anti sisearhitektile vabad käed ning edasisse töökäiku ei sekkutud.
Ruumi avamine
Läbi kahe korruse paiknev katusealune korter pole ruutmeetritelt suur – pinda on siin kokku kõigest 70 m². Praegu üllatavalt avaralt mõjuvas interjööris oli algul kolm väikest tuba, köök ja kitsuke saunaruum. Sisearhitekti eesmärgiks oli võtta maha vaheseinad ja avada interjööri nii palju kui võimalik.
Ruumid tehti täiesti tühjaks, olemasolev lõhuti välja ning Rein Lauri projekti järgi asuti uut arhitektuurset tervikut nullist peale üles ehitama. Varasemalt kinni ja sirgeks ehitatud kaldseinad avati, nähtavale toodi vanad puidust talad, mis jäeti interjööris ainsana viitama möödunud aegadele. Ühtlasi lisab kore puit kargete valgete seinte ja puhaste pindade kõrvale põnevat tekstuuri. Interjööri ümberkujundamise käigus sai suletud, umbsete tubadega korterist üks suur ruum elutoa, avatud köögi ning nurga taha varjatud magamistoaga. Vaid korteri kahes vannitoas saab ukse enda järel sulgeda. Teisele tasandile kavandati üks lisamagamistuba koos vannitoaga.
Skulpturaalne trepp
Kahte korrust ühendab sihvakas valgeks värvitud metallist keerdtrepp. Selle kerge ja dünaamiline vorm toob pehmust ülejäänud ruumi sirgjoonelisusesse. «Ruum vajas ühte erilist aktsenti, vormi ning trepp oli suurepärane võimalus tuua siia midagi skulpturaalset,» märgib sisearhitekt.
Kui enamik ruumi arhitektuurist jääb vaoshoitult märkamatuks, siis kauni spiraaltrepi eesmärk on silma paista ning olla elutoa üheks iseloomulikumaks elemendiks. Peale trepi on Rein Lauri projekteeritud ja spetsiaalselt selle interjööri jaoks eritööna valminud ka suur osa sisustusest ning arhitektuursetest detailidest: trepipiirded, garderoobikapid, kaldseinte alla kohandatud erimõõdus vannitoauksed, vannitoasisustus, peeglid jpm. Erilahendused on valminud firmas Private Project.
Bulthaupi köök
Avatud köögist on saanud moodsa korteri lahutamatu osa ning funktsionaalse ja esteetilise külje sujuvast ühendamisest ruumikujunduse oluline aspekt. Siia vanalinnakorterisse kavandatud Saksa tipptootja bulthaupi köögimööbel sulandub hästi ruumi proportsioonidega, pikk köögisaar peidab mahukaid sahtleid ning suur tööpind teeb köögis toimetamise mugavaks. Köögisaare pikaks venitatud vormi toetab ka mööbli viimistlus: uhke struktuuriga horisontaalne ameerika pähkel. Elavat puidumustrit tasakaalustavad omakorda valge komposiitkivi ja opaliseeritud klaasist seinapaneelid.
Köögimööbli nappi ja nurgelist vormi arvestades on sümpaatseks valikuks ümmargune, sisearhitekti jooniste järgi valmistatud laud ning disainiklassiku Hans J. Wegneri orgaanilise joonega söögilauatoolid. Laua kohal rippuv kristalllühter kordab lauajala silinderjat vormi ja lisab ruumi killukese luksust.
Tekstuurid ja värviaktsendid
Kogu kujundus ja mööbel rõhutavad avarust. Puhtad valged seinad ja märkamatu üldvalgustus on taustaks erinevatele puidumustritele ning rõõmsatele värvilaikudele. Punane diivan, diivanipadjad ja kardinad (tekstiilisalong Disain Diesto) toovad elutuppa hubasust ja materjalirikkust. Skandinaavia modernismiajastu parimat disaini esindavad Hans J. Wegneri tugitool Wing Chair ning teisele korrusele valitud kaks kerget vineerist tugitooli Shell Chair. Need modernistlikud mööblitükid koos juba mainitud söögilauatoolidega on võluvalt lihtsa ja kutsuva esteetikaga ning annavad nüüdisaegsele interjöörile väärikust ja ajatut elegantsi.
Värske ja rõõmsa värvilahenduse on saanud kaks vannituba: mõlema ruumi seinad on plaaditud särtsakalt oranžiks. Kogu korteri valguslahendus on mitmeplaaniline ja reguleeritav − peidetud üldvalgustust on kombineeritud disainvalgustitega firmadelt Luceplan, Modular ja Viabizzuno −, mis aitab kaasa avarustunde ja ruumimulje suurendamisele. Mugava kodu kõik vajalikud funktsioonid on loogiliselt paigas ja iga detail täpselt viimistletud. Ehkki tulemus näib iseenesestmõistetav, on selge ja hästi toimiva interjööri taga suur hulk professionaalset tööd ning süvenemist. Raekoja-vaatega korter on stiilselt terviklik ja mõnusalt elatav.