Tähenduslikud tekstiilid. Heimtextil 2023

ajakiri Diivan
09.01.2023
Messe Frankfurt Exhibition GmbH

10.-13. jaanuarini toimub Maini-äärses Frankfurdis rahvusvaheline tekstiili- ja sisustuskangaste mess Heimtextil, mis toob kokku valdkonnas tegutsevad ettevõtted, disainerid ja huvilised üle maailma. Peateemadeks on ootuspäraselt jätkusuutlikkus, ringmajandus ja keskkond.

Jaanuari alguses aset leidev Heimtextil annab avapaugu uuele sisustus- ja disainimesside hooajale, andes nii professionaalidele kui ka huvilistele pärast paariaastast pausi taas võimaluse silmast silma kohtuda, suhelda, vahetada kontakte ning teadmisi.

Tänapäeva (tekstiili)tööstus seisab teatavasti silmitsi mitme suure väljakutsega alates pandeemia tagajärgedest kuni katkenud tarneahelate ja energiakriisini. Messi mitmekülgne programm ja ülesehitus pakuvad nende väljakutsetega toimetulemiseks erinevaid suuniseid, lahendusi ja ideid.

Moto „Tekstiilid on olulised“ all keskendutakse tulevikku suunatud, kestlikule ja säästvale arengule ning ennekõike ringmajanduse edendamisele tekstiilisekstoris. Uuritakse, kuidas loobuda pidevast vajadusest uue tooraine järele ning kuidas vähendada ja kasutada ära tootmisjääke. Arutletakse, mil viisil tuua moodsas tootmistsüklis uuesti ringlusesse tehismaterjalid, nagu näiteks nailon, polüester, plastik, metall jms, ning kuidas jõuavad orgaanilised kiud kasutusea lõppedes tagasi loodusesse. Tekstiilijääke saab põnevalt kombineerida kollaažides, mustrites ja kanga värvimängudes; kangaste ajaloost jutustavad tikandid, aplikatsioonid ja eriline struktuur.

Erinevaid kestlikke tootmisviise ja tekstiile tutvustatakse suurel trendiväljapanekul Trend Space 23/24, mida kureerivad seekord Stuudio FranklinTill Londonist, Stijlinstituut Amsterdam Hollandist ja agentuur Spott Trends & Business Taanist. „Tekstiilitööstusel peavad oma tootmisprotsesse uurima ning muutma need paremaks ja elujõulisemaks,“ ütleb Marta Giralt Dunjó FranklinTillist. „Seetõttu on trendinäitusel fookuses just materjalide päritolu ja säästlik kasutus. Tunnustame disainialgatusi, mis on asjakohased, ilusad ja ennekõike jätkusuutlikud.“

Erinevate firmade, tekstiilide ja toodete rohkuses aitavad orienteeruda kataloog "Green Directory" ja messiala nimega "Green Village", kuhu on koondatud eksponendid, kes esindavad jätkusuutlikku tootmist ja keskkonnasõbralikke tooteid.

Populaarsed giidi juhitud ringkäigud "Green Tours“ viivad huvilised valitud näitusebokside juurde ning tutvustavad messi tipphetki ja säravamaid ideid.

Näha saab põnevat tulevikumaterjalide väljapanekut “Future Materials Library” ning disaineritele, arhitektidele ja hotellindusega seotud ettevõtjatele suunatud erialaprogrammi “Interior.Architecture.Hospitality“, kus asjaosalised tutvustavad oma töid ja arutlevad valdkonna aktuaalsetel teemadel.

Konverents Sleep & More pakub asjalikku loenguprogrammi tervisliku unega seotud teemadel ning noortele talentidele mõeldud programm New & Next annab noortele disaineritele ja idufirmadele võimaluse esitleda end rahvusvahelisele publikule.

Värsked ja julged ideed on väärtuslik panus messi Heimtextil mitmetahulisse spektrisse!

Vaata lähemalt:  heimtextil.messefrankfurt.com

Sarnased artiklid