Stiilne poissmehekorter männimetsa keskel

Aili Ermel
29.03.2018
Elutuba liidab endas avatud köögi, söögitoa ja puhketsooni. | Terje Ugandi

Looduslikult kaunis ja terves linnakeskkonnas asuv moodne poissmehekorter järgib omaniku vajadusi ning mugavusi.

Korteri peremees, kes viibib tihti oma töö tõttu sõna otseses mõttes maa ja taeva vahel või meresügavuses, vajab rahulikku kodu. Korter, mille omaette väärtuseks on avar 11 m2 suurune klaasist lükandustega rõdu ja seda ümbritsevad igihaljad männid, on ideaalne paik, kus nautida rahu ja vaikust.

Kolmetoaline korter on hea arhitektuurse planeeringuga (arhitekt Anu Tammemägi). Kujundus valmis sisearhitekt Janneli Kurvitsa (Braavodisain) ja tellija usalduslikus koostöös. Korteri peremees, kes ihkas harmooniat ja soovis eemalduda linnamelust, on tulemusega väga rahul.

 

Elutuba
 

Sisekujunduse värvigammas on näha vee- ja õhutoone. Vitamiine lisavad elutoa soe kollane külgkardin ja diivanipadjad. Valge stiilse ja lihtsa nurgadiivani Newman on valmistanud Softrend, valge põrandavaip Snow (tootja Limited Edition-Bliss) on ostetud Inspirast.

Valgusküllase korteri avatud elutoast avaneb vaade männimetsale. Elutuba liidab endas avatud köögi, söögitoa, puhketsooni ja terrassiala.

Nanotöötlusega roostevabast terasesest viimistlusega Snaidero köök (Perfetto Stuudio) on mahukas ja moodustab kaks tsooni: küpsetusahjud ja külmikud on «uputatud» seina sisse, valamuga töötsoon ja selle tagasein on kaetud Silestone Dekton Kelya Naturali materjaliga. Ülemise rea kapid on kaetud valge polükomponentse mati lakkvärviga.

Valge metalljalgadel ja klaasplaadiga kaetud söögilaud Spillo (tootja Zanotta) leiti salongist InGalerii. Söögilauda valgustab Flosi valgusti Aim, mida saab kinnituste ja dekoratiivkaablite abil paigutada soovitud kohta. Valgustile sekundeerib must seinakell OJ (InGalerii).

TV-moodul Inmotion (tootja MDF Italia) ja hall ratastel diivanilaud Helsinki (tootja Desalto) on mõlemad ostetud InGaleriist. Elutoa aktsendiks on veevärvides Juta Kübarsepa fotosuurendus "Ristlaine".

Töötuba

Poissmehe askeetlikku töötuba pehmendab veevärvides kortsuline külgkardin (Erdike Tekstiil), millega harmoneerub Juta Kübarsepa teine fotosuurendus "Meri 10". Heledad seinad ja kontrastne must minimalistlik mööbel – terasraamil töölaud Worktop (tootja Crassevig, In Galerii), lauavalgusti Flow (Normann Copenhagen, Kromo) ja töötool E – loovad asjaliku töise meeleolu.

Käetugedeta eemaldatava kattega diivanvoodi Ginger (Milanobedding, In Galerii) lisab asjalikku tuppa tasakaalustavat pehmust. Akende ja uste ees, nii elutoas kui ka kabinetis on alt üles liikuvad aknaklaasi peale paigaldatud voldikkardinad (Disain Digesto).

 

Magamistuba
 

Harjatud naturaalsest tamme laudparketist põrandad ja sama spooniga kaetud siseuksed kogu korteris loovad rahuliku meeleolu.

Rohekate seintega magamistuba täiendab korterit sügavate värvidega. Meeleolu loovad tumedad külgkardinad, metallivärvi põrandavaip Gunmetal (Limited Edition-Bliss) ning mererohelise polsterdatud kattega pilkupüüdev tool Flow Slim (MDF Italia, InGalerii).

Magamistuba on ainus ruum kogu korteris, mille vooditaguses otsaseinas on kasutatud Ulf Moritza efektset tapeeti (Disain Digesto). Toa külgseina ulatuses on lükandustega sisseehitatud mahukas garderoobikapp. Heleda seina taustal seisab peenikestel terasjalgadel heleda polsterdatud peatsiga Zanotta voodi Coverbed, mis harmoneerub öölauaga Alf Dafre Hobby (Camel Mööbel).

Sarnased artiklid