Planeerid kodu renoveerimist? Siin on sulle kolm nõuannet, mida arvestada

11.10.2022
Sisuturundus
Pixabay

Umbes viis kui kümme aastat pärast esimest remonti tekib paljudel tunne, et kodu oleks vaja taaskord uuendada, sest selle aja jooksul tekivad juba esimesed kulumisjäljed. Samuti võib olla selle aja jooksul sinu maitse muutunud ja sa soovid teises stiilis interjööri kui ka kodusisustust.

Kui sa oled juba enda otsuse langetanud ja oled alustanud kodu renoveerimise plaanide pidamisega, siis tutvu ka meie soovitustega, et kõik läheks võimalikult sujuvalt ja rahakoti- kui ka ajasäästlikult.
 

Vaata üle enda eelarve

Ehk mäletad enda viimast remonti? See ei olnud odav, kas pole? Kodu sisustamine kui ka remont ei ole üldsegi odav lõbu ja seetõttu tuleb siin pidada plaani kui ka eelarvet. Esialgu võib küll tunduda, et see ei maksa midagi, aga detaile ja esemeid, mida sa selle jaoks pead kokku ostma, on niivõrd palju, et iga sent loeb. Seetõttu soovitame koostada tööde plaani kui ka eelarve.
Samuti on eelarve koostamise juures oluline vaadata ka kulusid, mida sa praegu pead tegema, sest miskit ei saa siiski söögiraha arvelt teha. Selleks on mitmeid viise: hoida igapäeva kulude pealt kokku ja eemaldada kulutused, mida pole vaja. Aga samuti vaadata üle enda laenu- ja liisingukohustused. Kui need on liiga kõrged, siis lõpetada või refinantseerida. Selleks on olemas refinantseerimislaen, mida pakutakse. Kui sa ei tea, mis on refinantseerimislaen, siis saad selle kohta uurida lisainfot mõnest pangast või googeldades. Rahaasjadest räägivad paljud portaalid, nende seas kreditum.ee, erinevate pankade blogid kui ka üksikisikute personaalsed blogid. Rahaasjadega, olenemata teemast, tasub olla alati kursis, seega ükskõik, kas sa teed seda kreditum.ee nõuannete või hoopiski mõne Facebooki grupi info alusel, on sinu enda otsustada.
 

Koosta tegevusplaan

Järgmiseks sammuks on planeerimine. Kui sulle tundub juba, et kõik eelnev võtab nii kaua aega, siis sul on õigus. Planeerimine on iga tegevuse juures võtmetähtsusega, selleks, et kõik läheks parimal viisil. Seetõttu soovitame sul koostada ka plaani kõikidest tegevustest koos ajalise raamiga kui ka eelarvega. Nii on sul ülevaade kõigest, sellest, millal miski võiks valmis olla ja kui palju raha millegi jaoks kulub. 

Plaan ei pea väga detailne olema, küllaga piisavalt arusaadav, et sina kui ka kõik kaasatavad ehitajad või maalrid mõistaksid sinu ootusi. Nemad on ka õiged kommenteerima, kas sinu koostatud ajaplaan on realistlik ja mõistliku järjestusega, seega ole valmis tegema ka muudatusi, kui selleks peaks olema vajadus.

 

Ole paindlik

Kõik, kes on kunagi remonti teinud teavad, et planeeritud tegevused kui ka ajaplaan võib muutuda. Arvesta sellega ja eriti hea oleks see juba arvestada enda ajakava kui ka eelarve sisse. Lisades umbes 30% rohkem aega kui ka raha erinevate tegevuste peale, pole üldse paha idee, sest siis ennetad töid, milleks alguses polnud valmis.
Remondi käigus võib selguda erinevaid üllatusi, millega lisandub töid, mida sa algselt ei teadnud, et peaks tegema. Seetõttu pane end kõigeks valmis ja ole paindlik tegema plaanides ja soovides järeleandmisi.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid