Kuidas sisustada väikest vannituba?

10.04.2024
Sisuturundus

Väikese vannitoa kujundamine võib olla tõsiseks väljakutseks - piiratud ruumi tuleb palju sisustuselemente mahutada ja hoolitseda ka selle esteetilisuse eest. Siiski võib väike vannituba olla nii ilus kui ka funktsionaalne - see on läbimõeldud otsuste ning õige mööbli-, värvi- ja detailivaliku küsimus. Kuidas sisustada väikest vannituba? Uurime!

Millest väikese vannitoa projekteerimisel alustada?

Kuigi tänapäeval on paljudes vannitoasisustuse poodides võimalik näidisinterjööre näha ja sisekujundajalt abi saada, on hea, kui on olemas ka oma idee ning teave vannitoa täpsete mõõtmete kohta.

Valmistage ette vannitoa visand, kuhu on märgitud iga seina ja põranda täpsed mõõtmed. Võtke arvesse kõiki võimalikke orvasid, samuti olemasolevate paigaldiste asukohta - see on oluline, kui te neid muuta ei kavatse. Selle põhjal võib planeerida peamiste seadmete ja mööbli asukoha.

Need asjad ei tohi isegi kõige väiksemas vannitoas puududa:

* Valamud - väikestes ruumides õigustavad end hästi väikeste mõõtmetega valamud. Kui see on majas või korteris ainus vannituba, veenduge, et see ei oleks liiga väike. Käte või näo pesemine väga kitsastes kraanikaussides on ebamugav.

* WC-potid - väikesesse vannituppa sobib kõige paremini kompaktsete mõõtmetega seinapealne WC-pott.

* Dušš või vann - mõned arvavad, et väikeses vannitoas on ruumi ainult dušši jaoks. Palju sõltub siiski ruumi kujust ja proportsioonidest. Mõnesse vannituppa sobib hästi nurga- või seinavann, millel võivad olla ka kokku tõmmatavad kardinad, mis võimaldavad mitte ainult mugavalt kümmelda, aga ka duši all käia.

* Mööbel - kasutage mitte ainult valamukappi, vaid ka seina- või iseseisvaid kappe. Müügis on peegelustega vannitoa seinakapid - populaarne lahendus väikestele vannitubadele.

Loomulikult ei ole vannituba vaid WC-pott, kraanikauss ja dušš, vaid ka plaadid, aksessuaarid, mööbel ning paljud muud tarvikud. Arusaadavatel põhjustel peab väikeses vannitoas nende esemete arv aga piiratud olema. Optiliselt suurema ruumi saavutate mööbliväliste esemete arvu piiramisega ning kõigi kujunduselementide puhul ühtse esteetika ja värvilahenduse kasutamisega.

Vannitoa optilise suurendamise Pepco infograafika.

Kuidas vannituppa rohkem ruumi saada?

On olemas mõned nipid ja järeleproovitud viisid, kuidas isegi väga kitsas vannitoas rohkem ruumi tekitada:

* Kaaluge pesumasina teisaldamist mõnda teise ruumi - näiteks koridori, kööki või majapidamisruumi.

* Valige kõrge ja seinale paigaldatav mööbel - kasutage kosmeetika- ning puhastusvahendite hoiustamiseks seinte potentsiaali.

* Valige kompaktne sanitaartehnika - müügil on palju kitsaid valamuid, väikeseid dušikabiine ja minimaalselt ruumi võtvaid WC-potte.

* Mängige värvidega - heledad värvid suurendavad optiliselt ruumi. Seda muljet saate veelgi võimendada, valides läikivad plaadid ja kasutades suuri peegleid.

Isegi väikese vannitoa saab esteetiliselt ja praktiliselt sisustada. Piiratud ruumi arvestades panustage ainult hoolikalt valitud tarvikutele ja lisavarustusele. Kõik vajaliku saate osta Pepco kauplustest.

Tarvikud ja kaunistused väikeste mõõtmetega vannitoale

Valges, mustas ja pruunis värvistikus väike vannituba.

Vannitoa kujundus ei ole ainult plaadid, mööbel ja sanitaartehnika, vaid ka praktilised ning dekoratiivsed detailid. Seega on Pepco vannitoatarvikud on nende funktsionaalsuse tõttu hädavajalikud. Võivad isegi kõige väiksemas vannitoas ära kuluda:

* Hoidikud ja konksud - eelkõige tualettpaberile, aga ka rätikutele. Paljud murravad pead, kuhu väikeses vannitoas rätikud riputada, kui enamik seinu on juba hõivatud. Suurepäraseks valikuks võib osutuda uksele või dušikabiini välisseinale kinnitatav spetsiaalne nagi.

* Mahutid - näiteks kosmeetikatoodetele, hambaharjadele, kõrvatikkudele ja muudele tarvikutele. Väikestes vannitubades õigustavad end kõige paremini ergonoomilise kujuga mahutid (eelkõige ruudukujulised ja ristkülikukujulised, mida saab üksteise kõrvale paigutada).

* Rätikud - mitte ainult kehale, vaid ka kätele ja näole. Väikesesse vannituppa on kõige parem valida ühevärvilised ja ühtsetes värvides rätikud, mis ei loo kaose muljet.

* WC-hari - et põrandaruumi veidi säästa, võite valida riputatava mudeli.

Väikeses vannitoas tasub säilitada korda, asju oma kohale tagasi panna ja jälgida, et liiga palju esemeid väljas ei oleks. See kehtib eelkõige kosmeetikatoodete ja puhastusvahendite kohta. Kõigi nende asjade mahutamiseks tasub projekteerida suletavate ustega kapid. Avatud riiulid ei ole väikeses vannitoas kõige õnnestunum valik. Neile liiga palju esemeid pannes hakkavad need rusuvalt mõjuma. Pidage meeles, et isegi väikeses vannitoas tasub funktsionaalsuse ja esteetika eest hoolitseda, seega ärge unustage Pepcost ostetavaid tarvikuid ning detaile - sageli määravad just need kogu kujunduse iseloomu.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid