Kuidas puhastada pehmest kangast mööblit?

13.12.2021

Pehme mööbel on meie lemmik: selle leiab nii elutoast, magamistoast aga ka külalistetoast.

Pärast pikka töö- või koolipäeva on väga hea istuda diivanile maha ja vaadata enda lemmik seriaali, lugeda raamatut või veeta mõnel muul viisil aega. Tihtipeale leiame end ka diivanil söömast, samal ajal online mänge mängimast või seriaali vaatamast ja vahest juhtub ka seda, et seejärel puistame osa enda menüüst diivanile. Kuidas puhastada diivan või mõni teine pehmest kangast valmistatud mööbliese? Tutvu meie nõuannetega ja puhasta mööblit targalt!

Mööbli puhastamiseks tea, millest see on valmistatud

Pehmest kangast mööbli valmistamisel kasutatakse väga erinevaid materjale ja enne puhastamist on oluline teada, mis materjaliga on tegu. Siledam materjal, milleks on näiteks nahk või kunstnahk, on väga kergelt puhastatavad: selleks piisab vaid niiskest lapist ja plekid kaovad kui imeväel. Mõne pikemalt seisnud pleki eemaldamisega võib minna keerulisemalt ja siis võiks kaaluda spetsiaalse puhastusvahendi kasutamist.

Kui sinu diivanile läks peale näiteks klaasike veini, siis ära jookse kohe niiske lapi järele. Peamine viga, mida puhastamisel tehakse on see, et hakatakse niiske lapiga pleki kohta hõõruma. See tegevus aga teeb suure karu teene. Selle asemel kuivata õrnalt paberiga plekk ja alles seejärel võta appi puhastusvahend pleki eemaldamiseks. Satiin- või sametkangast valmistatud mööbli puhastamiseks ei pea soetama eraldi puhastusvahendit, vaid ideaalse tulemuse annab ka sooja vee ja seebi lahus. Teiste materjalide puhul on soovitatav kasutada spetsiaalselt antud materjalile mõeldud puhastusvahendeid.

Pärast puhastamist tuleb diivanikate jätta kuivama ja vältida tasub fööniga kuivatamist, sest see võib rikkuda kangast ja kangas võib kokku tõmbuda.

Pehme mööbli puhastamise ABC

Enne pehme mööbli puhastamist pea meeles, et:

Ära kunagi kasuta liiga niisket lappi, sest sellega võid kogu kanga ära rikkuda ja tekitada pärast puhastamist suured veerandid.

Puhastusvahendite kasutamisel pööra tähelepanu täpsele kogusele, mida plaanid kasutada. Selleks järgi tootja soovitusi ning pea meeles, et siinkohal ei pea paika reegel, et mida rohkem, seda uhkem!

Viimaseks, pehmet mööblit tuleb puhastada regulaarselt: kasuta tolmuimejat ja puhasta mööbel tolmust igal nädalal, et vältida liigse tolmu ja tolmulestade kogunemist selle sisse.

Vahest ikka juhtub, et mõni toiduaine satub pehme mööbli peale, aga õnneks ei pea selle pärast liigselt muretsema, sest paljud plekid on koheselt puhastades eemaldatavad. Mõne vanema mööblieseme, mis on ajapikku plekiliseks muutunud, puhastamine on palju keerulisem, siinkohal võib lausa konsulteerida mõne puhastusfirmaga ja tellida spetsiaalne teenus sisse. Samuti peab arvestama, et vahest ei ole võimalik pikka aega peal olnud plekki eemaldada ja kaaluda tasub hoopiski kanga eemaldamist ning uue vastu vahetamist.

Sarnased artiklid