Kuidas leida endale sobiv madrats?

Aatrium Sisustuskaubamaja
23.05.2024
Sisuturundus

Hea uni on elukvaliteedi oluline osa, mis mõjutab meie füüsilist ja vaimset tervist, produktiivsust ja üldist heaolu. Une ajal taastub ja paraneb keha, aju töötleb päeva jooksul kogutud informatsiooni ja emotsioone ning immuunsüsteem tugevneb.

Õige madrats on hea une saavutamiseks väga oluline. Madrats, mis toetab keha õigesti ja pakub piisavat mugavust, aitab vältida öiseid ärkamisi, vähendab lihaspingeid ja leevendab seljavalu.

Uue madratsi valimine võib esmalt tunduda lihtsa ülesandena, kuid sobiva madratsi leidmine on sageli keerulisem, kui esialgu arvata võiks. Järgmisena leiad mõned näpunäited, kuidas leida endale sobiv madrats.

Mõtle oma unevajaduste peale

Esimene samm sobiva madratsi leidmisel on mõelda oma uneharjumuste ja -vajaduste peale. Kas oled pigem selili magaja või armastad hoopis kõhuli uinuda?

Kui magad peamiselt selili, vajab su keha tasakaalustatud tuge. Parim valik on keskmise kõvadusega madrats, sest see pakub piisavalt toestust ja mugavust. Liiga pehme madrats võib selili magades aga põhjustada alaselja madratsisse vajumist ja seetõttu seljavalusid. Liiga kõva madrats aga ei lase magamise ajal sinu seljal ja puusadel lõõgastuda, põhjustades magamise ajal sulle ebamugavustunnet.

Kui eelistad magada külili, on oluline, et madrats pakuks piisavalt pehmendust õlgadele ja puusadele ning samal ajal toetades sinu selgroo loomulikku kõverust. Pehmem või keskmise kõvadusega madrats sobib külili magajatele, sest see leevendab survetundlikke piirkondi ja hoiab selgroo joondatuna. Liiga jäik madrats võib aga vastupidiselt põhjustada jällegi survet ja ebamugavust nii puusades kui ka õlapiirkonnas.

Kõhuli magajad vajavad kindlamat tuge, et vältida alaselja vajumist ja selgroo liigset kõverdumist. Kõva madrats on tavaliselt parim valik, kuna see aitab säilitada selgroo loomulikku asendit.

Sobiva madratsi valimine selja- ja liigesevalude korral

Lisaks uneasendile on oluline arvestada ka võimalike terviseprobleemidega, nagu seljavalu, liigesevalud või allergiad. Kui kannatad seljavalude käes, on eriti oluline valida madrats, mis pakub õiget tasakaalu keha toestuse ja mugavuse vahel.

Aatriumi valikus on mitmeid erinevate jäikuste ja erinevate koostekihtidega madratseid. Vedrude peal kasutatakse erineva tihedusega porolooni, HR-porolooni, lateksit ja viskoelastset vahtu (mäluvahtu). Soovitame alati valida pocket-vedrudega madratsid, sest vanamoeline bonnell-vedrustus ei toeta keha nii hästi, vajub kergemini lohku ja muudab kahe inimese voodis magamise ebamugavaks, kuna partneri liikumist on rohkem tunda. Ka liigesevalude puhul on oluline valida madrats, mis vähendab survet tundlikele piirkondadele, nagu puusad ja õlad.

Hüpoallergeensed madratsid allergikule

Hüpoallergeensed materjalid on spetsiaalselt disainitud ja töödeldud nii, et need minimeerivad allergiliste reaktsioonide tekkimise võimalust. Need on materjalid, mis ei soodusta tolmulestade, hallituse ega bakterite kasvu. Üheks heaks valikuks allergiku jaoks on lateksmadrats, sest see on tolmulestakindel ja vastupidav hallituse suhtes.

 Lateksmadratsid on valmistatud kas naturaalsest või sünteetilisest lateksist:

* Naturaalsed lateksmadratsid on valmistatud kummipuu piimjast mahlast. Need on väga elastsed ja vastupidavad ning pakuvad lisaks ka suurepärast tuge ja mugavust.

* Sünteetilised lateksmadratsid on valmistatud küll keemilistest ühenditest, kuid neil on samad eelised nagu naturaalsetel lateksmadratsitel.

Madratsikatted

Lisaks hüpoallergeensetele madratsitele on saadaval spetsiaalsed madratsikatted, mis aitavad vältida allergeenide kogunemist madratsisse. Need katted toimivad barjäärina, hoides eemal tolmulestad, hallituse ja muud allergeenid. Selliseid madratsikatteid saab regulaarselt pesta kõrgel temperatuuril, mis aitab eemaldada sinna kogunenud allergeene.

Keha kaal ja selle mõju madratsi valikule

Kergemad inimesed (alla 60 kg) võivad eelistada pehmemaid madratseid. Keskmise kaaluga inimesed (60-100 kg) peaksid valima madratsi, mis pakub head tasakaalu keha toestuse ja mugavuse vahel. Raskemad inimesed (üle 100 kg) vajavad kindlamat, tugevamat ja jäigemat madratsit, et tagada piisav toestus ja et vältida madratsi liigset vajumist.

Proovi erinevaid madratseid

Enne lõpliku otsuse tegemist on soovitatav proovida erinevaid madratseid. Veeda igal madratsil vähemalt 10-15 minutit, lamades oma eelistatud magamisasendis. See annab sulle parema ettekujutuse madratsi mugavusest ja toestusest. Ära karda, et keegi sind poes voodis lesides imelikult vaatama hakkab. Mõtle nii: hea ja kvaliteetne madrats on investeering sinu une kvaliteeti ja tervisesse ning selle puhul ei tasu järeleandmisi teha. Seda enam, et väljavalitud madrats peaks sind ideaalis teenima järgmised 8-10 aastat.

Madratsi eluiga on võimalik pikendada kattemadratsit kasutades. Neid on saadaval erinevate jäikuste ja sisudega, mis võimaldavad leida sobiva variandi igale magajale. Kattemadrats aitab kaitsta madratsit kulumise eest ja parandab magamismugavust, pakkudes lisatoetust ja pehmendust.

Tule Aatriumisse ja too uus madrats koju!

Oled valmis oma unekvaliteeti parandama? Tule Aatriumisse ja proovi erinevaid madratseid, et leida endale sobivaim. Meie asjatundlikud konsultandid aitavad sul teha parima valiku, mis tagab sulle tervisliku ja kvaliteetse une.

Tule ja koge erinevust ise!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid