Kodukontori mööbel, mis loob sulle mugava töökeskkonna

Home4you
06.05.2021
Sisuturundus

Kodukontoris töötamine on üsna levinud viis töö tegemiseks. Kas oled oma ettevõtte juht ja töötad igapäevaselt kodus või koroonapiirangute tõttu ajutiselt kodukontoris – hea kodukontor peab olema sisustatud mugavalt ning ergonoomiliselt.

Mugavas tugitoolis istudes ja sülearvutis olles võid küll meilid ära vaadata, aga niimoodi pikaajaliselt tööd teha ei ole mugav. Aga mis on need võtted, mis aitavad luua koduseinte vahele sellise töökeskkonna, kus tekiks töö tegemiseks hea atmosfäär?

Toome sulle ülevaate, kuidas sisustada kodukontor nii, et saaksid endale luua mõnusa tööpaiga.


Ergonoomiline kontorimööbel on kõige alus

Sisustades kodukontorit pead olema kindel, et kontorimööbel sinu koju saaks valitud kasutajasõbralik ja mugav. Valitakse ju mööbel kontorisse selle kvaliteetsete omaduste järgi ning siin võiks teada mõnda head nippi.
Esmalt peaksid alustama sellise arvutilaua valimisest, mis võimaldaks sul tööd teha ka püsti seistes. Kui sinu tööasend on ainult istuv, siis tekib suur oht selja ka kaela väsimisele. Ebamugavas sundasendis töötamine ei ole soovitatav. Heaks alternatiiviks tavalisele kirjutuslauale on Home4you e-poest reguleeritav ja ergonoomiline laud.
Sellise elektriliselt reguleeritava lauaga töötades on istuvale asendile vahelduseks hea ka seista püsti ja jätkata tööd. Nii puhkad oma selga ning see parandab ka vereringet.

Tool nagu troon

Kodukontorisse vali tool, mis oleks samaväärt hea lauaga. Kõik toolid ja arvutitoolid ei paku samal määral tuge seljale ning on koormavad kasutajale.
Hea kontoritool on reguleeritava seljatoe kõrguse ning kaldega, et seda oleks mugav ja lihtne sinu keha järgi sobitada. Sama oluline on ka nimmepiirkonna toestus. Uuematel toolidel on selline tugi juba seljatoes endas, kuid seda saab puudumisel asendada edukalt nimmetoe padjaga. Materjali valikust soovitame sul võimalusel valida kergesti puhastatavast, vastupidavast ning hingavast materjalist tool.

Kodukontori põrandale ei soovita vaipkatet, sest see võib muuta sinu töötooli vajaliku liikumise ebamugavaks. Vaiba sagedasti sirgeks sättimine tooliratta all võib olla üsna häirivaks pisiasjaks, eriti kui pead seda iga päev tegema.
Enne ostmist kaalu hoolikalt ja ära osta esimest ettejuhtuvat ja meeldivat mööblieset oma kodukontorisse. Pea alati silmas ergonoomilisust ja kvaliteeti, sest mugav ning hea kontorimööbel võimaldab sul teha tulemuslikumat tööd ning kaitseb sinu tervist.

Vali kodukontori sisse seadmiseks hea valgustusega koht

Tööd peab tegema heas valguses ja nii on tähtis leida oma kodukontorisse valgustus, mis ei oleks väsitav sinu silmadele. Soovitame kodukontor luua kodu valgusrikkamasse poolde, kus päevavalgus saaks anda suurt lisa. Siis oskad hinnata, kui palju pead kunstvalgust lisama ruumi ning millist tooni see peaks olema. 

Oluline on ka see, kuidas valgust töölauale suunata ja lisada tuppa juurde üldvalgust, mis ennetaks peegeldusi sinu ekraanilt ja ei laseks tekkida varjudel ja kontrastidel.


Üheksa korda mõõda, üks kord lõika

Kodukontorit sisustades võta aega ja tee selge plaan ning vajadusel koosta eelarve, millest sisustamisel lähtuda. Püüa mõelda võimalikult praktiliselt ning vali omale ergonoomiline ja mugav kontorisisustus, mis loob sulle just sobiva töökeskkonna.

 

                                                                                              www.home4you.ee

Sarnased artiklid