Energiasäästlik ahi – kodu süda

21.06.2023
Sisuturundus
Foto: K-Rauta

Kindlasti olete kuulnud väljendit, et ahi on kodu ning eelkõige köögi süda. Köögis valmivad parimad ja maitsvaimad road, on imeline tulla koju, mis on täis värskete küpsetiste hõngu täis ning kogu pere koguneb laua taha hõrgutisi proovima. Nende hõrgutiste valmimisel on meil abiks üks suurepärane meistriteos – ahi. See teeb köögist köögi ja lubab inspiratsioonil valla puhkeda. Samuti on äärmiselt oluline hoida ka keskkonda, kus elame, seepärast vaatame, milliseid ahje turul on ja millised on energiasäästlikud valikud.

Milliseid ahje olemas on?

Olemas on kõikvõimaliku suuruse ja värvitooniga ahjusid, rääkimata sellest, et neid saab vastavalt oma soovile kujundada ja tellida. Üks populaarsemaid tänapäevaseid ahje, mida köögis tihti kasutatakse on integreeritav ahi. Tegemist on suurepärase vahendiga, kui teil on kodus vähe ruumi või tahate lihtsalt, et köök oleks kaunis, kompaktsem ning kõik asjad oleksid mugavalt ühes kohas. Lisaks on enamik integreeritavaid ahje väga energiasäästlikud. Tihti näiteks möbleeritud korterit või maja ostes, on köögimööbli osaks juba integreeritud ahi, sest see näeb hea välja ning aitab ruumi säästa. Õigesti valitud ahi aitab säästa ka teie raha, valides energiasäästliku ahju. Muide, olemas on ka isepuhastuvaid ahje, mis lisavad veelgi kasutusmugavust!

Foto: K-Rauta

Mida ahju ostmisel silmas pidada?

Ahi on vaieldamatult suur ost ning tahame, et see meid hästi, kaua ning võimalikult funktsionaalsel moel teeniks. Vaatame, mida ahju ostmisel silmas pidada:

Kodu suurus – iga perenaine teab, et köögis on toimetamiseks ruumi vaja ning kuna ahju puhul on tegu siiski suure kodumasinaga, on köögi suurus äärmiselt oluline. Kui ruumi on palju ning teile meeldivad eraldiseisvad ahjud, on see muidugi hea valik, kuid kui teil on vähe ruumi või armastate modernset Skandinaaviapärast stiili, siis on suurepärane valik integreeritud ahi.

* Kodu interjöör – enamasti on ahjud neutraalsetes toonides ning sobivad iga kujunduse ja värvitooniga, kuid kui teil on eripärane toon, siis lähtuge sellest ka ahju valikul.

* Pere elanike arv – mida suurem pere, seda suuremat ahju vajate. Ahjud on eri suurusega ning seetõttu tuleb ahju ostes sellega arvestada. Keskmise ahju suurus jääb enamasti vahemikku 55 – 60 cm, kompaktseks ahjuks peetakse 45 cm suurust ahju, seega mõelge see enne ostu läbi.

* Gaas või elekter – kindlasti mõjutab valikut see, mis variandid elukohas juba olemas on, kuid üldiselt on see suuresti isiklike eelistuste küsimus. On nii neid, kes kardavad gaasiahjusid ning gaasipliite, kui ka neid, kes selle kiiruseta hakkama ei saa ning on eluaeg just gaasiahjusid kasutanud. Igal juhul lähtuge sellest, mis teie jaoks mugavam on.

Millised integreeritud ahjud on parima energiasäästlikkusega?

Foto: K-Rauta

Kui otsustate kompaktse, energiasäästliku ja funktsionaalse integreeritud ahju kasuks, siis tasub silmas pidada, et valiksite enda jaoks parima integreeritud ahju. Vaieldamatult on tegu väga populaarsete ja ruumisäästlike ahjudega ning hea investeeringuga. Ahju valikul arvestage köögi suuruse ning kujundusega, kuid integreeritud ahju eelis on just see, et selle saab kenasti mahutada muu köögimööbli ning köögiseadmete hulka. Populaarsed on näiteks Electroluxi ja Whirlpooli integreeritud ahjud, kuid vaatame üle mõned konkreetse näited klientide seas popid energiasäästlikud ahjud.

Whirlpool AKZ96230NB

Foto: K-Rauta

Taskukohase hinnaga energiasäästlik integreeritud ahi, mis näeb kena välja ning teeb oma tööd hästi. Korraga saate valmistaga koguni kolme rooga ning lisaks on sel isepuhastumissüsteem, mis teeb teie elu veelgi lihtsamaks! Lisaks aitab energiat ja aega säästa eelsoojenduseta režiim! Ahi on kohe kokkamiseks valmis! Mida veel tahta?

 

Electrolux 600 serija „SurroundCook“ EOF5C50BZ

Foto: K-Rauta

Selle taskukohase ahju SurroundCook 600 süsteem tagab, et teie toit küpseks ühtlaselt. Lisaks on tegemist isepuhastuva ahjuga, mis garanteerib maitsva toidu ning kuulub koguni A-energiaklassi, aidates teil igapäevaselt säästa.

 

Samsung NV7B4345VAK/U2

Foto: K-Rauta

See integreeritav ahi on võimas ning säästlik ühekorraga. Kuigi mitte just kõige soodsam, on sel eeliseid, mis viivad kokkamise uuele tasemele! Näiteks on selle ahju mõlemad platvormid eraldiseisvad, nii ei pea te muretsema eri temperatuuride pärast. Lisaks on sel eraldi alus, kus saate toitu aurutada ning muidugi on tegemist isepuhastuva ahjuga.

Vaatame veel üle, millised on põhilised omadused, millest teie jaoks parima ahju valimisel lähtuda:

* Kodu suurus;

* Kompaktsus;

* Energiatarve;

* Gaas või elekter;

* Leibkonna suurus;

Sobivus muu interjööriga.

Kui see välja mõeldud, leiate kindlasti ideaalse ahju, mis teid kaua toidab. Ahje on igas hinnaklassis, suuruse ja kujuga, sobiva leidmine on vaid aja küsimus! Ahju ostes täidate oma kodu ja köögi kodusoojusega, mis rõõmustab tervet peret ja tänu millele saate lasta oma fantaasial lennata. Kui olete otsingutel, siis K-rauta.ee veebipoest leiate hulgaliselt valikuid, mis on kasulikud nii teile kui keskkonnale!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid